Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Magiczne 5 mln zł udało się zebrać dla Hani. Dziewczynka pojedzie na leczenie!

Udało się zebrać ponad 5 mln złotych, czyli całą wymaganą kwotę na dalsze leczenie Hani Terleckiej z Kielc. Magiczna kwota została przekroczona w środowy wieczór.

Autor: Iwona Murawska , Aneta Cielibała-Gil

22.01.2020 20:41

image Na zdjęciu: Hania Terlecka Fot. / Facebook/Wielka walka małej Hani

To oznacza, że jest szansa na wyjazd do Stanów Zjednoczonych i operację 18-miesięcznej dziewczynki, która cierpi z powodu guza mózgu.

O kruche życie walczą tysiące osób. Od kilku tygodni trwa wielka zbiórka pieniędzy na jej leczenie. Na koncie dziewczynki liczby rosną z każdą sekundą.

Pomimo, iż zebrano założoną kwotę, akcja trwa nadal, ponieważ nie wiadomo jak długo dziewczynka będzie musiała przebywać na leczeniu zagranicznym - informuje Urszula Kołodziejczyk, jedna z pomocniczek Hani.

- Nie mamy zamiaru zwalniać tempa naszej akcji, ponieważ tak naprawdę nie wiemy, ile pieniędzy będzie potrzebne, gdy Hania z rodzicami będzie już w Stanach Zjednoczonych i rozpocznie się terapia. Nie wiadomo też, jak długo dziewczynka z mamą i tatą będzie musiała przebywać w USA. Na razie mowa jest o pół roku - wyjaśnia Urszula Kołodziejczyk.

Dziewczynka obecnie jest leczona w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

W niedzielę zbiórka na jej rzecz, połączona z licytacjami będzie prowadzona w Galerii Echo w Kielcach. Natomiast już w piątek rozpocznie się kiermasz książki nowej i używanej prowadzony przez Miejską Bibliotekę Publiczną przy ul. Konopnickiej. Zakończy się w sobotę.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

zbiórka RK Kielce Hania Terlecka
other news

Podobne wiadomości

Pomoc dla Hani płynie z całej Polski. Do celu brakuje niewiele

Pomoc dla Hani płynie z całej Polski. Do celu brakuje niewiele

Niesamowity odzew na apel o pomoc dla Hani

Niesamowity odzew na apel o pomoc dla Hani