Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Związkowcy z MPK rozważają nowe formy protestu

Związkowcy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Kielcach wciąż rozważają, czy przeprowadzić zapowiadaną na piątek akcję protestacyjną. Jeśli do niej dojdzie, 24 stycznia w godzinach szczytu, autobusy nie wjadą w ulicę Olszewskiego. To symboliczne miejsce, bo regularnie blokowane są tam buspasy.

Autor: Michał Kita

22.01.2020 13:55

image   Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Dziś w tej sprawie w siedzibie MPK obradował komitet protestacyjny, składający się z przedstawicieli Związku Zawodowego Pracowników Transportu Publicznego w MPK oraz zakładowej Solidarności.

Akcja protestacyjna spowodowana jest między innymi brakiem realizacji przez władze miasta przedstawionych w sierpniu ubiegłego roku postulatów, zmierzających do poprawy jakości komunikacji miejskiej w Kielcach.

Związkowcy narzekają na buspasy, permanentnie zablokowane przez samochody osobowe, co powoduje opóźnienia autobusów, a także niewystarczającą liczbę toalet przy pętlach autobusowych.
Przedstawiciele dwóch działających w MPK związków zawodowych krytycznie odnoszą się także do oświadczenia władz Zarządu Transportu Miejskiego w Kielcach, który skrytykował możliwą akcję protestacyjną.

Jeśli dojdzie do protestu, w piątek 24 stycznia pomiędzy godziną 14.00 a 16.00 autobusy komunikacji miejskiej nie będą wjeżdżać w ulicę Olszewskiego.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Protest MPK Kielce RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

MPK zaostrza protest. Na początek autobusy nie wjadą w Olszewskiego

MPK zaostrza protest. Na początek autobusy nie wjadą w Olszewskiego