Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Bardzo ślisko na drogach. Mnóstwo wypadków i utrudnień

Bardzo trudne warunki na świętokrzyskich drogach panowały dziś do południa. Marznący deszcz powodował, że drogi stały się śliskie. Kilka godzin wystarczyło, by doszło do 34 wypadków. Do najpoważniejszego doszło w okolicy węzła Wiśniówce. W karambolu zderzyło się 17 aut.

Autor: Robert Szumielewicz , Izabela Mortas

22.01.2020 10:07 / Aktualizacja 22.01.2020 13:41

image 22.01.2020. Wiśniówka. Karambol na trasie S7 Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

W akcji ratunkowej brało udział 12 jednostek straży pożarnej, pogotowie i policja. Lewy pas w kierunku Warszawy jest już odblokowany.

- W wypadku wzięło udział 11 samochodów osobowych, a także kilka dostawczych i ciężarowych - informuje brygadier Sławomir Karwat, miejski komendant Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach.

Strażak podkreśla, że prawdopodobną przyczyną wypadku była śliska nawierzchnia.

Jeden z kierowców wpadł w poślizg i stracił panowanie nad pojazdem. Kolejne nie zdążyły wyhamować.

- Ofiar śmiertelnych na szczęście nie ma. Poszkodowanych zostało 8 osób, a 4 z nich wymagały przewiezienia do szpitali. Ich stan nie jest ciężki - uspokaja ratownik.

Najwięcej wypadków i kolizji policjanci odnotowali w powiecie kieleckim i koneckim. W Czerwonej Górze 60-letni mężczyzna kierujący peugeotem, wyjeżdżając od strony Bolechowic na drogę wojewódzką, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w audi.

Do wypadku doszło także w Radoszycach w powiecie koneckim. Około godziny 8.30, 73-kierowca na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w nadjeżdżającą z naprzeciwka skodę, którą kierowała 44-letnia kobieta. W wyniku zdarzenia pasażerka jednego z aut trafiła do szpitala.

Z trudnymi warunkami zmagali się również kierowcy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Kielcach. Najtrudniejsza sytuacja była w Zagnańsku, Masłowie, Kostomłotachh i w gminie Miedziana Góra - poinformowała prezes MPK Elżbieta Śreniawska. Trudne warunki spowodowały opóźnienia. Niewykonany został jeden kurs linii nr 7. Znaczne opóźnienia notowały również autobusy nr 32 i 12 oraz linia komercyjna nr 202 - wymienia prezes MPK.

Trudne warunki na drogach mogą się utrzymywać również w nocy. Policja apeluje o ostrożność.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

policja Czerwona Góra droga krajowa nr 7 (S7) powiat konecki RK Kielce wypadek
other news

Podobne wiadomości

Karambol siedemnastu aut na S7 w Wiśniówce

Karambol siedemnastu aut na S7 w Wiśniówce

Wypadek w Czerwonej Górze. Dwie osoby ranne

Wypadek w Czerwonej Górze. Dwie osoby ranne

Wypadek w Wąchocku. Wśród rannych jest dziecko

Wypadek w Wąchocku. Wśród rannych jest dziecko