Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Prawidłowa higiena jamy ustnej rzutuje na stan całego organizmu

Pierwsze tysiąc dni w rozwoju dziecka jest niezwykle istotne. Istotne jest również dbanie w tym czasie o stan jamy ustnej dziecka - mówiła na naszej antenie podczas audycji „Czas dla zdrowia” dr Joanna Zemlik, konsultant wojewódzki ds. stomatologii dziecięcej.

Autor: Iwona Murawska

20.01.2020 14:46

image 20.01.2020. Kielce. Na zdjęciu: dr Joanna Zemlik - konsultant wojewódzki w dziedzinie stomatologii dziecięcej Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce
Komentarze

Nasz gość przypomniał, że o jamę ustną dziecka należy dbać na długo przed tym, jak wyrżną mu się pierwsze ząbki. Wówczas rodzic powinien masować dziąsła niemowlęcia.

Jednocześnie Joanna Zemlik przypomniała, że dbać należy nie tylko o zęby stałe, ale też i o zęby mleczne. To są zęby, które są równie ważne, co te, które wyrosną później. Mleczaki także odpowiedzialne są za prawidłowe gryzienie i żucie pokarmu, co z kolei nie pozostaje bez wpływu na układ pokarmowy dziecka.

Konsultant podkreśliła, że bardzo ważne są wizyty profilaktyczne u stomatologa. Takie powinny się odbywać raz na kilka miesięcy.

Posłuchaj audycji

Część pierwsza:

Część druga:

icon-tag

Tagi do tego wpisu

RK Kielce Porozmawiajmy o zdrowiu
icon-comment

Skomentuj ten wpis