Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Młyny Stoisław kolejnym rywalem "Koroneczek" w Pucharze Polski

Piąty obecnie zespół PGNiG Superligi Młyny Stoisław Koszalin, będzie przeciwnikiem lidera grupy B I ligi Korony Handball, w ćwierćfinale Pucharu Polski piłkarek ręcznych. Losowanie par odbyło się w poniedziałek w siedzibie ZPRP w Warszawie. Mecz rozegrany zostanie 12 lutego w hali przy ulicy Krakowskiej w Kielcach.

Autor: Rafał Szymczyk

20.01.2020 13:40

image Fot. Jakub Gucma / ZPRP

– Trafiliśmy na najsilniejszego rywala w stawce. Naszymi atutami będą oczywiście hala i kibice. Cieszę się, że będziemy mogli zmierzyć się z tak wymagającą drużyną. Zweryfikujemy w ten sposób nasz poziom sportowy. Oczywiście faworytkami będę szczypiornistki z Koszalina, ale tanio skóry nie zamierzamy sprzedawać. Postaramy się o sprawienie niespodzianki – powiedział członek zarządu kieleckiego klubu Krzysztof Demko.

W 1/8 finału Pucharu Polski „Koroneczki” wyeliminowały pierwszoligowy KS Kościerzyna, a koszalinianki MKS PR URBIS Gniezno, który również występuje na zapleczu PGNiG Superligi.

Drugą parę ćwierćfinałową tworzą Ruch II Chorzów i EKS Start Elbląg. W następnej rundzie do rywalizacji przystąpią zespoły, które uczestniczyły w rozgrywkach europejskich EHF czyli MKS Perła Lublin i Metraco Zagłębie Lubin. Drużyny te nie będą rozstawione.  

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Korona Handball RK Kielce Piłka ręczna - Puchar Polski Krzysztof Demko
other news

Podobne wiadomości

„Koroneczki” wygrywają pewnie i wysoko

„Koroneczki” wygrywają pewnie i wysoko

Historyczny awans

Historyczny awans "Koroneczek"

"Koroneczki" w drodze do PGNiG Superligi

Pewne zwycięstwo „Koroneczek” w Gnieźnie

Pewne zwycięstwo „Koroneczek” w Gnieźnie