Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Kolędy i pastorałki w oryginalnym wykonaniu w kościele św. Wojciecha w Kielcach

Międzypokoleniowy koncert kolęd odbył się w kościele św. Wojciecha w stolicy regionu. Wydarzenie pod tytułem „Nad Betlejem w ciemną noc…” wspólnie z tą parafią zorganizowało kieleckie Niepubliczne Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo i Ognisko Wychowawcze Sióstr Szarytek.

Autor: Karol Żak

19.01.2020 13:52 / Aktualizacja 19.01.2020 18:17

image 19.01.2020. Kielce. Koncert „Nad Betlejem w ciemną noc…” Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce
Komentarze

Poza dziećmi z przedszkola i ogniska wychowawczego wystąpiły: chór parafialny św. Wojciecha i chór „Charite”, składający się z rodziców i dziadków przedszkolaków. Śpiewały z nimi także siostry szarytki.

Jak informuje Barbara Kowalska, pracownik Niepublicznego Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo, przygotowania do koncertu trwały dwa miesiące.

- Dzieci w ogóle się nie stresowały. Były bardzo przejęte, ale do pomysłu takiego koncertu podeszły z wielką radością oraz szczerością - podkreśla.

Kamil Gola, organista parafii św. Wojciecha w Kielcach zaznaczył, że najtrudniejsze było logistyczne przygotowanie koncertu.

- Najpierw odbywały się próby u sióstr w przedszkolu, następnie u nas w kościele, przy organach. Chórzyści z parafii św. Wojciecha bardzo chętnie włączyli się w tę inicjatywę. To zawsze coś nowego dla nich, żeby wystąpić z drugim chórem. Tym bardziej, że w nim było bardzo dużo młodych osób - dodaje.

W koncercie wzięła udział 3-letnia Lenka. Jak powiedziała jej mama - Katarzyna Lewaniak, córka była zachwycona pomysłem wydarzenia.

- Lenka bardzo lubi występować na scenie. Śpiewała kolędy z samego rana, budziła mnie kolędami. Ćwiczyła więc bardzo dużo - śmiała się Katarzyna Lewaniak.

Z kolei 6-letni Miłosz Ziętal powiedział, że przed koncertem nie czuł stresu. Zaznaczył, że przygotowania do wydarzenia sprawiły mu wiele radości.

- Lubię się uczyć śpiewać, szczególnie kolęd. Moją ulubioną są „Mędrcy świata, monarchowie” -  powiedział.

Podczas koncertu zabrzmiały nie tylko polskie kolędy, ale także zagraniczne, np. francuska „Nad Betlejem w ciemną noc”. Dzieciom na akordeonie akompaniował Grzegorz Michta związany z kapelą Ciekoty.

Kielce. Koncert „Nad Betlejem w ciemną noc…” (19.01.2020) [Zdjęcia: 25]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

kolędowanie kościół świętego Wojciecha RK Kielce
icon-comment

Skomentuj ten wpis

other news

Podobne wiadomości

Kolędowanie z biskupem Marianem Florczykiem i z „Uśmiechem”

Kolędowanie z biskupem Marianem Florczykiem i z „Uśmiechem”

Wyjątkowe kolędowanie w Kałkowie-Godowie

Wyjątkowe kolędowanie w Kałkowie-Godowie

Strażackie kolędowanie w gminie Końskie

Strażackie kolędowanie w gminie Końskie

Kolędowanie prosto z serca na scenie „Kubusia”

Kolędowanie prosto z serca na scenie „Kubusia”