Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Bal, który zapamięta się na całe życie. Studniówka sandomierskiej "budowlanki"

Ponad sto osób, w tym 50 maturzystów bierze udział w studniówce Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Sandomierzu. Odbywa się ona w Hotelu "Karolina". Na balu są przedstawiciele czterech zawodów: technik budownictwa, technik pojazdów samochodowych, technik usług fryzjerskich i informatycy.

Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik

18.01.2020 21:22

image 18.01.2020. Sandomierz. Studniówka Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Przed polonezem wszyscy byli lekko poddenerwowani, martwili się, aby cały układ wyszedł jak należy i aby jak najlepiej wypaść przed nauczycielami i rodzicami, którzy bacznie obserwowali taniec.

Maturzyści mówili nam, że studniówka to takie pożegnanie ze szkołą, okazja, aby wraz z kolegami i koleżankami pobawić się i potańczyć, bo może nie będzie już więcej okazji, aby w tak szerokim gronie się spotkać. Wiele osób podkreślało, że studniówka to jedyny w swoim rodzaju bal, który pamięta się na całe życie.

Katarzyna Cichocka z komitetu organizacyjnego powiedziała, że przygotowań do studniówki było bardzo dużo, zaczynając od wyboru lokalu poprzez menu i muzykę, na szczęście szybko udało się wszystko uzgodnić. Przyznała, że studniówka syna Bartłomieja to ogromne przeżycie i refleksja, że czas minął tak szybko. Jeszcze niedawno był małym chłopcem, a teraz jest młodym mężczyzną, który w maju będzie zdawał egzamin dojrzałości.

Krystyna Kobylakiewicz, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących życzyła swoim uczniom wspaniałej zabawy, przypomniała też, że stoi przed nimi ogromne wyzwanie, czyli matura i muszą się postarać, aby zdać ją jak najlepiej. Dodała, że zarówno te współczesne studniówki, jak i wcześniejsze mają wiele elementów wspólnych, to przede wszystkim polonez i życzenia, jednak bale organizowane w wynajmowanych lokalach nie mają wymiaru integracyjnego w porównaniu do czasów, gdy studniówki odbywały się w szkole. Uczniowie byli zaangażowani w dekorowanie sal, atmosfera udzielała się wszystkim. Ostatnia studniówka, która odbyła się w szkole była w 2012 roku.

Na studniówce tzw. budowlanki oprawą muzyczną zajmuje się DJ. Wychowawcy klas maturalnych oraz dyrektor Krystyna Kobylakiewicz otrzymali podziękowania od uczniów w postaci bukietów kwiatów.

Galeria zdjęć Sandomierz. Studniówka Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących (18.01.2020) [Zdjęcia: 52]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

studniówka RK Sandomierz Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Sandomierzu
other news

Podobne wiadomości

STUDNIÓWKI 2020. ZOBACZ NAJNOWSZE ZDJĘCIA

STUDNIÓWKI 2020. ZOBACZ NAJNOWSZE ZDJĘCIA