Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Noworoczne spotkanie Porozumienia w Busku-Zdroju

Ponad 100 osób, w tym członkowie i sympatycy Porozumienia Jarosława Gowina wzięło udział w spotkaniu noworocznym w Busku-Zdroju. Przybyłych powitali Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego, gospodarz wydarzenia poseł Michał Cieślak, lider Porozumienia w Świętokrzyskiem oraz Maciej Gawin, radny sejmiku.

Autor: Marta Gajda-Kruk

18.01.2020 20:03

image 18.01.2020. Busko-Zdrój. Spotkanie noworoczne członków i sympatyków Porozumienia Jarosława Gowina. Na zdjęciu (od lewej): Maciej Gawin - radny sejmiku, poseł Michał Cieślak, obok Renata Janik - wicemarszałek województwa Fot. Marta Gajda / Radio Kielce
Komentarze

Jak mówi poseł Michał Cieślak, takie spotkania to dobry moment, aby podziękować członkom partii oraz sympatykom za wsparcie w zeszłym roku. Rok 2019 był rokiem dobrym dla Polaków, dobrym rokiem dla Polski, rokiem sukcesów zarówno na gruncie rządowym, ale i samorządowym - podkreślił.

- Oczywiście chciałoby się, żeby te czas był jeszcze lepszy. Aby mieszkańcy Polski, w tym naszego województwa mieli jeszcze lepiej - zaznaczył. - Nie jest to jednak łatwe, żeby w tak krótkim czasie doprowadzić do tak dużych zmian w strukturach społecznych, aby pomóc tym najgorzej usytuowanym. Mam nadzieję, że ta dynamika rozwoju gospodarki Polski powoli nabierze tempa, a te wszystkie zmiany, które skutecznie wprowadzamy oddziaływają skutecznie na rozwój społeczeństwa - powiedział.

Na ręce Michała Cieślaka złożono list gratulacyjny z wyrazami uznania od Struktur Pokojowych ONZ. Poseł podkreślił, że to pokazuje, jak ważna jest dla nas Polaków zdolność obronności narodowej Polski oraz polskiego bezpieczeństwa.

- Tak, aby Polacy poczuli się bezpiecznie, a nasz kraj mając poczucie bezpieczeństwa i dobrze uzbrojonej armii mógł koncentrować się na rozwoju gospodarczym i wdrażaniu inicjatyw. Dziś wiemy, że bezpieczeństwo narodowe kraju to priorytet. Bez tego trudno będzie sobie poradzić. Stąd nasze inwestycje w kierunku uzbrojenia w stabilny sojusz ze Stanami Zjednoczonymi, jednym z mocarstw na świecie. Myślę, że w oparciu współpracę będziemy budować bezpieczeństwo dla przyszłych Polaków - tłumaczył.

Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego mówiła, że to okazja, aby porozmawiać o tym, co czeka ugrupowanie w 2020 roku. - Szczególnie chodzi o kampanię prezydencką, która już teraz wzbudza wiele emocji - podkreśliła.  

- Obóz Zjednoczonej Prawicy po raz kolejny sprawuje funkcje w rządzie, samorządzie. Mamy nadzieję, że wszystkie te działania, doprowadzą, do tego aby mieć swojego prezydenta - dodała.

Spotkanie noworoczne zakończyło się długimi rozmowami przy poczęstunku.

Galeria zdjęć Busko-Zdrój. Spotkanie noworoczne członków i sympatyków Porozumienia Jarosława Gowina (18.01.2020) [Zdjęcia: 6]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Busko-Zdrój Jarosław Gowin Renata Janik Michał Cieślak RK Kazimierza Wielka Porozumienie Maciej Gawin
other news

Podobne wiadomości

Poseł Michał Cieślak podsumował rok działania programu „Energia plus”

Poseł Michał Cieślak podsumował rok działania programu „Energia plus”

Michał Cieślak: ponowny wybór to wyróżnienie i honor

Michał Cieślak: ponowny wybór to wyróżnienie i honor