Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Borys Budka przekonywał do siebie świętokrzyską PO

Borys Budka - jeden z pięciu kandydatów na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej spotkał się ze świętokrzyskimi członkami ugrupowania. Szef klubu Koalicji Obywatelskiej w Sejmie przekonywał zgromadzonych do wsparcia swojej kandydatury w wyborach wewnętrznych w PO, które odbędą się 25 stycznia.

Autor: Michał Kita

18.01.2020 18:34

image 18.01.2020. Kielce. Konferencja prasowa. Na zdjęciu (od lewej): poseł Marzena Okła-Drewnowicz, Borys Budka, Artur Gierada Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Spotkanie było zamknięte dla mediów. Poprzedziła je konferencja prasowa, podczas której Borys Budka stwierdził, że Platforma Obywatelska jest w stanie wygrać każde wybory, jeżeli będzie wykorzystywać doświadczenie i potencjał ludzi ugrupowania.

- Buduję Platformę Obywatelską jako kapitan dobrego zespołu. Natomiast wiem doskonale, że dobry lider, jest wówczas liderem, jeżeli otacza się ludźmi lepszymi i mądrzejszymi od niego, którzy w swoich dziedzinach są profesjonalistami - mówił.

Kandydat na szefa PO stwierdził, że nadrzędnym celem dla członków i sympatyków ugrupowania w tym roku powinno być zwycięstwo Małgorzaty Kidawy - Błońskiej w wyborach prezydenckich.

- Platforma musi pokazać nową energię. Wierzę, że wspólnie taką właśnie energię pokażemy i będziemy w stanie wygrać wybory prezydenckie, a później parlamentarne.

Podczas spotkania z dziennikarzami Borysa Budkę poparła także poseł Marzena-Okła Drewnowicz oraz Artur Gierada, przewodniczący świętokrzyskiej PO.  

Po piątkowej rezygnacji Bartosza Arłukowicza o funkcję przewodniczącego Platformy Obywatelskiej ubiegają się poseł Borys Budka, posłanka Joanna Mucha, wiceprzewodniczący PO Tomasz Siemoniak, poseł Bartłomiej Sienkiewicz oraz senator Bogdan Zdrojewski. Pierwsza tura wyborów przewodniczącego PO ma się odbyć 25 stycznia, ewentualna druga - 8 lutego. Wyboru będą dokonywać wszyscy członkowie partii.

18.01.2020. Kielce. Konferencja prasowa. Na zdjęciu (od lewej): poseł Marzena Okła-Drewnowicz, Borys Budka, Artur GieradaKielce / Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Marzena Okła-Drewnowicz Platforma Obywatelska RK Kielce Borys Budka Dariusz Gieracha Małgorzata Kidawa-Błońska
other news

Podobne wiadomości

Marzena Okła-Drewnowicz: głosuję na Borysa Budkę

Marzena Okła-Drewnowicz: głosuję na Borysa Budkę

Okła-Drewnowicz: wybory prezydenckie to będzie egzamin dla przewodniczącego PO [OGLĄDAJ]

Okła-Drewnowicz: wybory prezydenckie to będzie egzamin dla przewodniczącego PO [OGLĄDAJ]

Platforma podsumowała rok podczas spotkania opłatkowego

Platforma podsumowała rok podczas spotkania opłatkowego

Parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej zaniepokojeni przyszłością województwa

Parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej zaniepokojeni przyszłością województwa