Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Piękna historia sprzed narodzin Jezusa

Historię młodej Maryi, która ma zostać matką Boga, obejrzeli widzowie spektaklu „Gloria, Gloria, chwała Pana się objawi" w Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Końskich.

Autor: Magdalena Galas-Klusek

18.01.2020 13:21

image 17.01.2020 Końskie. Spektakl jasełkowy "Gloria, Gloria, chwała Pana się objawi" w Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Końskich Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce
Komentarze

W przedstawieniu dominowała muzyka, która wprowadziła widzów w historię narodzenia Pańskiego. Anna Wiaderna, reżyser widowiska podkreśla, że zależało jej na wyeksponowaniu postaci Maryi.

- Chciałam opowiedzieć historię młodej Maryi, która nie do końca rozumiała, co ją czeka i jak poradzi sobie z zadaniem, które jej powierzono - mówi reżyser.

W postać Maryi wcieliła się licealistka Alicja Woldańska, która przyznała, że przedstawienie jasełkowe poruszało uniwersalne treści. Współczesna pastorałka odśpiewana w finałowej scenie łączyła czasy narodzenia Chrystusa z naszą codziennością.

- Na końcu odbiegamy od zamierzchłych czasów, śpiewamy współczesną pastorałkę i ilustrujemy, co obecnie się dzieje we wszystkich domach. Ubieramy choinkę, wycinamy ciastka - mówiła odtwórczyni głównej roli.

W przedstawieniu zaprezentowały się dzieci ze szkół podstawowych, młodzież licealna i słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W jasełkach dominowała muzyka, za pomocą której aktorzy opowiedzieli o narodzinach Pana Jezusa. Aranżacją utworów zajął się instruktor muzyczny domu kultury Roman Cieślak.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Końskie spektakl RK Kielce
icon-comment

Skomentuj ten wpis

other news

Podobne wiadomości

Spektakl „Wszystkie myszy lubią ser” premierowo na scenie „Kubusia”

Spektakl „Wszystkie myszy lubią ser” premierowo na scenie „Kubusia”

Kolejny spektakl kieleckiej sceny na małym ekranie

Kolejny spektakl kieleckiej sceny na małym ekranie

„Iliada” w dwóch wymiarach. Widzowie nagrodzili spektakl gromkimi brawami

„Iliada” w dwóch wymiarach. Widzowie nagrodzili spektakl gromkimi brawami