Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Giemza: to jest bardzo cenne doświadczenie

Dwanaście dni rywalizacji na dystansie 7,5 tys. kilometrów, z czego 5 tys. stanowiły odcinki specjalne, nowa lokalizacja i sposób organizacji. Tegoroczny 42. Rajd Dakar był z pewnością dużym wyzwaniem dla wszystkich uczestników. Na bezdrożach i pustyni w Arabii Saudyjskiej świetnie zaprezentował się kielczanin Maciej Giemza.

Autor: Rafał Szymczyk

17.01.2020 21:44

image Maciej Giemza na mecie 42. Rajdu Dakar Fot. / ORLEN Team

Motocyklista ORLEN Team osiągnął najlepszy wynik ze swoich dotychczasowych startów w tej najtrudniejszej terenowej imprezie na świecie. W klasyfikacji generalnej uplasował się na 17. miejscu.

Ostatni 12. etap prowadził z Haradh do Qiddiya. Po liczącym 262 kilometry dojeździe zawodnicy rywalizowali na odcinku specjalnym o długości 167 kilometrów. Bardzo dobrze poradził sobie na nim Maciej Giemza, który dojechał do mety na 9. pozycji.

Maciej Giemza na trasie ostatniego odcinka specjalnegoFot. ORLEN Team

- Ukończenie pierwszego Dakaru w Arabii Saudyjskiej to jest bardzo cenne doświadczenie, biorąc pod uwagę kolejne edycje, które się tu odbędą. Na ostatnim etapie czułem się bardzo dobrze. Jechałem w grupie kilku szybkich zawodników.  Przez większą część odcinka znajdowałem się w okolicy piątej pozycji, pod koniec trochę zwolniłem, ale i tak osiągnąłem swój najlepszy wynik na etapie do tej pory. W klasyfikacji generalnej awansowałem o jedną pozycję i bardzo się cieszę, że dojechałem do mety. To zawsze jest fajne uczucie. Zwłaszcza na Rajdzie Dakar - podsumował swój występ 24-letni wychowanek KTM Novi Korona Kielce.  

W 2018 roku na mecie w argentyńskiej Cordobie Maciej Giemza zameldował się na 24. pozycji. Rok później wycofał się z rajdu na 8. etapie z powodu awarii motocykla.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

KTM Novi Dakar Inne dyscypliny RK Kielce Maciej Giemza quad
other news

Podobne wiadomości

Giemza wciąż osiemnasty. Do końca zostały dwa etapy

Giemza wciąż osiemnasty. Do końca zostały dwa etapy

Giemza jedzie szybko i wciąż w dwudziestce

Giemza jedzie szybko i wciąż w dwudziestce

Giemza coraz wyżej, Otwinowski już nie jedzie

Giemza coraz wyżej, Otwinowski już nie jedzie

Maciej Giemza już w drugiej dziesiątce

Maciej Giemza już w drugiej dziesiątce