Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Szpital w Pińczowie przejdzie termomodernizację już w tym roku

Pińczowski szpital będzie cieplejszy, a dodatkowo poprawi się jego estetyka. Placówka dostała blisko 5 mln zł na gruntowną modernizację obiektu. Władze powiatu pińczowskiego ogłosiły przetarg na wyłonienie wykonawcy prac w systemie „Zaprojektuj i wybuduj".

Autor: Marta Gajda

17.01.2020 16:47

image Na zdjęciu: Szpital Powiatowy w Pińczowie Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

W ramach inwestycji w pięciu obiektach, należących do Zespołu Opieki Zdrowotnej  zostanie przeprowadzona modernizacja instalacji ciepłej wody, centralnego ogrzewania oraz wentylacji, wymieniona stolarka okienna i drzwiowa, a także wymienione zostanie oświetlenie na energooszczędne.

Projekt zakłada również ocieplenie budynków oraz montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy 50 kw.
Jak informuje Krzysztof Słonina, dyrektor pińczowskiej lecznicy, szpital funkcjonuje już od ponad 20 lat. Inwestycja pozwoli m.in. na oszczędności w opłatach za energię cieplną, a pacjenci powiatowego szpitala w Pińczowie będą leczeni w bardziej komfortowych warunkach.

- Rocznie za gaz płacimy około 280 tys. zł. Dzięki termomodernizacji ponoszone koszty zmniejszymy średnio o 50 tys. zł rocznie. To są bardzo duże pieniądze - zauważa dyrektor.

Jak informuje Małgorzata Dymek ze starostwa, na ten moment przeprowadzeniem inwestycji zainteresowało się sześciu potencjalnych wykonawców. Jak dodaje, na skrzynkę mailową przychodzi wiele zapytań odnośnie toczącej się procedury przetargowej. Ponadto, ze względu na modyfikację specyfikacji, termin składania ofert zostanie wydłużony.

- Obecny termin składania ofert to 27 stycznia. W najbliższy poniedziałek termin ten wydłużymy o 10 kolejnych dni, tak, aby potencjalni wykonawcy mogli przeanalizować swój zakres ofertowy, by był zgodny z założonymi przez nas modyfikacjami, które wynikły z zapytaniami kierowanymi w trakcie postępowania - zaznaczył.

Rozpoczęcie prac planowane jest w kwietniu tego roku, a termin zakończenia inwestycji na grudzień 2021 rok. Jej wartość to ponad 5,5 mln złotych, z czego ponad 4,1 mln złotych to dofinansowanie unijne.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Pińczów RK Kazimierza Wielka Szpital Powiatowy Pińczów Krzysztof Słonina
other news

Podobne wiadomości

Dobra wiadomość dla pacjentów szpitala w Pińczowie

Dobra wiadomość dla pacjentów szpitala w Pińczowie

Kto dyrektorem szpitala w Pińczowie?

Kto dyrektorem szpitala w Pińczowie?

Psychoterapeuta będzie przyjmował w Pińczowie

Psychoterapeuta będzie przyjmował w Pińczowie

Bliżej do lekarza onkologa. W Pińczowie powstała filia ŚCO

Bliżej do lekarza onkologa. W Pińczowie powstała filia ŚCO