Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Kanalizacja o połowę mniejsza, bo brakuje pieniędzy

Gmina Bałtów rezygnuje z budowy połowy sieci kanalizacyjnej, której budowa była planowana na ten rok we wsi Okół. Jak informowaliśmy, samorząd dostał częściowo bezzwrotną pożyczkę z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w wysokości 8,7 mln zł. Po spłaceniu połowy pożyczki, pozostała część miała być umorzona.

Autor: Emilia Sitarska

17.01.2020 15:43

image Na zdjęciu: Okół, w gminie Bałtów Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Kanalizacja miała pojawić się w całej wsi Okół. Jak wyjaśnia wójt Hubert Żądło, zadanie zostało wpisane do wieloletniej prognozy finansowej. - Regionalna Izba Obrachunkowa, ze względu na zadłużenie gminy nie przyjęła wieloletniej prognozy finansowej. Jej zdaniem było duże zagrożenie co do spłaty zobowiązań zaciągniętych przez gminę – informuje wójt Hubert Żądło.

Włodarz Bałtowa zapewnia, że nie rezygnuje w stu procentach z pożyczki. Chce skorzystać z połowy kwoty. Projektant przekształca gotowy już projekt na dwa etapy.

– Rozbijemy kanalizację na dwa etapy. W pierwszym etapie wykonamy instalację w miejscowości Okół II, dlatego że jest pierwszy pod względem technologicznego przyłączenia do sieci – informuje wójt.

Wieś Okół I także ma doczekać się kanalizacji, jednak dopiero po wykonaniu pierwszego etapu, który zakończy się prawdopodobnie w przyszłym roku.

Łącznie cały Okół zamieszkuje prawie 800 osób, w 182 gospodarstwach domowych. Cała sieć kanalizacyjna będzie miała 27 kilometrów.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Bałtów kanalizacja RK Ostrowiec Św. Regionalna Izba Obrachunkowa Okół Hubert Żądło
other news

Podobne wiadomości

Mieszkańcy Okołu będą mieli dostęp do kanalizacji

Mieszkańcy Okołu będą mieli dostęp do kanalizacji