Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Czy PGO straci unijne pieniądze?

Przewodniczący kieleckiej rady miasta Kamil Suchański jest zaniepokojony sytuacją w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów w Promniku, który z powodu awarii wstrzymał odbieranie śmieci od mieszkańców gmin powiatu kieleckiego.

Autor: Robert Szumielewicz

16.01.2020 14:43

image Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami Sp. z o.o. w Promniku Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Zakład funkcjonuje od niespełna trzech lat, a powstał dzięki unijnemu wsparciu w wysokości 165 mln zł. Wstrzymanie odbioru odpadów może naruszać jego trwałość, co może skutkować konsekwencjami finansowymi.

- Mamy pewien problem, ale czy na pewno możemy wstrzymać przyjmowanie śmieci od gmin ościennych? Czy nie narazi nas to na wysokie kary? Może warto byłoby spowolnić proces odbioru i każdemu ograniczyć dostawy, np. do 80 proc. - pyta przewodniczący.

Mirosław Banach, prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami uspokaja, że nie ma zagrożenia konsekwencjami, ponieważ zobowiązania związane z realizacją projektu unijnego, nie narażają spółki na konsekwencje w przypadku awarii.

- Wszystkie umowy mają zapisy, które mówią, że w razie awarii mamy prawo wstrzymać wszystkie dostawy - podkreśla prezes.

Zarząd PGO porozumiał się z przedsiębiorcami, którzy mają podpisane z gminami umowy na odbiór śmieci. Harmonogramy ich odbioru będą gotowe w piątek. Otrzymają je również burmistrzowie i wójtowie.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Kamil Suchański RK Kielce Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami Mirosław Banach
other news

Podobne wiadomości

Jest kompromis w sprawie śmieci. Harmonogramu jednak wciąż brak

Jest kompromis w sprawie śmieci. Harmonogramu jednak wciąż brak

Jest szansa na kompromis w sprawie śmieci

Jest szansa na kompromis w sprawie śmieci