Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Pińczów dołącza do Związku Miast Polskich

Radni miejscy Pińczowa zdecydowali o przystąpieniu do Związku Miast Polskich. Członkostwo w organizacji ma służyć rozwojowi społeczeństwa, ponieważ pozwala korzystać z pomocy prawników, ekspertów i wsparcia finansowego np. z Funduszy Norweskich.

Autor: Marta Gajda

16.01.2020 14:21

image Pińczów Fot. / Facebook / Moje Miasto Pińczów

Burmistrz Włodzimierz Badurak podkreśla, że ta pomoc kierowana jest właśnie do małych i średnich miast.

- Już w tej chwili będziemy mieć pierwszą pomoc. Będziemy aplikować o dofinansowanie na działania w obszarze wsparcia kultury i dziedzictwa kulturowego. Już mamy pierwszy kontakt z ekspertami. To dobry kierunek. Głos Pińczowa może być bardziej słyszalny - uważa burmistrz.

Związek Miast Polskich integruje samorządy wokół wspólnych celów, także w rozmowach z rządem - uważa Marek Skubek - przewodniczący komisji budżetu rady miasta.

Przeciwny wejściu do związku jest radny Janusz Koniusz z Prawa i Sprawiedliwości. Uważa, że tak małe miasto jak Pińczów, poprzez działania związku nic nie zyska. Jego zdaniem, organizacja jest dobra dla dużych metropolii.

- Mamy obecnie politykę zrównoważonego rozwoju. Te inwestycje jakoś się rozkładają w stosunku do wszystkich miejscowości w kraju - dodaje.

Związek Miast Polskich skupia ponad 300 członków. Należą do niego świętokrzyskich miast: Kielce, Ostrowiec Świętokrzyski, Sandomierz, Skarżysko-Kamienna, Starachowice i Połaniec. 
Składka za udział w pracach Związku Miast Polskich wynosi 3 tys. zł rocznie. Burmistrz Pińczowa podkreśla, że nie jest to obciążenie dla gminy, przy budżecie wynoszącym ponad 88 mln zł.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Pińczów Związek Miast Polskich RK Kazimierza Wielka
other news

Podobne wiadomości

LED-owe lampy oświetliły Pińczów

LED-owe lampy oświetliły Pińczów

Pińczów doczeka się nowego dworca PKS

Pińczów doczeka się nowego dworca PKS

Pińczów także chce być „Zdrój”

Pińczów także chce być „Zdrój”

Gmina Pińczów coraz bliżej statusu uzdrowiskowej

Gmina Pińczów coraz bliżej statusu uzdrowiskowej