Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

W rok tyle dróg, ile wcześniej przez 20 lat

15 odcinków dróg o łącznej długości ponad 24 kilometrów zostało wyremontowanych w ubiegłym roku w powiecie pińczowskim dzięki rządowym dotacjom. Ich symboliczne oddanie do użytku i poświecenie odbyło się dziś na trasie powiatowej Skrzypiów - Młodzawy Duże.

Autor: Marta Gajda

15.01.2020 14:38

image 15.01.2020. Symboliczne otwarcie drogi powiatowej Skrzypiów-Młodzawy Duże Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Zbigniew Kierkowski, starosta pińczowski wylicza, że ponad 11 kilometrów dróg zostało przebudowanych i wyremontowanych z Funduszu Dróg Samorządowych, zaś ponad 12 kilometrów sfinansowały pieniądze z dotacji na usuwanie klęsk skutków żywiołowych. Jak podkreśla starosta, to efekt współpracy samorządów gminnych, powiatowego oraz urzędu wojewódzkiego. Średnia ilość remontowanych dróg na przestrzeni ostatnich 20 lat to 12 km rocznie.

Realizacja wszystkich inwestycji to koszt ponad 6 mln zł. 4 mln zł pochodziły z budżetu państwa, prawie milion dołożyły gminy, a 1,3 mln zł przeznaczył powiat pińczowski.

- Dziękuje za ten dar 4 mln zł. Bez tych pieniędzy nie ma i nie byłoby możliwości, żeby powiat pińczowski zrealizował tak duży zakres zadania - mówi starosta.

Zbigniew Koniusz podkreślił, że każda nowa droga to nowa jakość dla mieszkańców.

- Fundusz dróg samorządowych doskonale wpisuje się w potrzeby lokalne. Mam nadzieję, że jak najczęściej będziemy się spotykać na takich uroczystościach - zaznacza.

Obecnie władze powiatu pińczowskiego złożyły do funduszu usuwania skutków klęsk żywiołowych 18 wniosków dotyczących 20 kilometrów dróg. Z kolei, 7 kilometrów zostanie zmodernizowanych dzięki pomocy Funduszu Dróg Samorządowych.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

remonty dróg Zbigniew Kierkowski RK Kazimierza Wielka Fundusz Dróg Samorządowych Zbigniew Koniusz
other news

Podobne wiadomości

Pińczowska ulica Nowy Świat oddana po generalnym remoncie

Pińczowska ulica Nowy Świat oddana po generalnym remoncie

Kolejne efekty budżetu obywatelskiego w Pińczowie

Kolejne efekty budżetu obywatelskiego w Pińczowie