Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Oferta dla pasjonatów informatyki

Warsztaty z inżynierią danych proponuje uczniom szkół średnich Politechnika Świętokrzyska. Uczelnia właśnie rozpoczęła nabór. Jak mówi Marzena Nowakowska, kierownik Zakładu Informatyki Stosowanej, warsztaty skierowane są do pasjonatów nowoczesnych technologii i programowania.

Autor: Daniel Lenart

14.01.2020 14:50

image   Fot. Kamil Dziewit / Politechnika Świętokrzyska
Komentarze

- To będą warsztaty przed komputerem. Czyli uczniowie, miejmy nadzieję nasi przyszli studenci, wzięliby udział najpierw w krótkim wykładzie wprowadzającym, a później realizowaliby zadania -  tłumaczy dr Marzena Nowakowska.

Wśród zadań byłoby na przykład tworzenie bazy danych i pisanie aplikacji. Jak podkreśla Marzena Nowakowska, specjaliści w zakresie inżynierii danych są poszukiwani na rynku pracy.

- Były badania robione w Stanach Zjednoczonych, to absolwenci kierunku data engineering czy data science są bardzo poszukiwani, są na drugim miejscu na liście najbardziej potrzebnych specjalistów. To jest kierunek bardzo praktyczny - twierdzi kierownik Zakładu Informatyki Stosowanej.

Pierwszy Dzień z Inżynierią Danych zaplanowano na 15 lutego. Na stronie Politechniki Świętokrzyskiej jest formularz, za pomocą którego można się zapisywać na warsztaty. Wkrótce do szkół średnich dotrą też zaproszenia i plakaty zachęcające do wzięcia udziału.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

informatyka Politechnika Świętokrzyska RK Kielce
icon-comment

Skomentuj ten wpis

other news

Podobne wiadomości

Od programowania po sztuczną inteligencję. Trwają Kieleckie Dni Informatyki

Od programowania po sztuczną inteligencję. Trwają Kieleckie Dni Informatyki

Rodzinna integracja dla pasjonatów informatyki

Rodzinna integracja dla pasjonatów informatyki