Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Drugi żłobek w Sandomierzu. Jest kolejka chętnych

Drugi miejski żłobek został otwarty w Sandomierzu. Powstał w nowej siedzibie Przedszkola nr 6. Jego utworzenie było możliwe dzięki unijnej dotacji z urzędu marszałkowskiego.

Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik

14.01.2020 14:28

image 04.11.2019. Sandomierz. Sale na potrzeby żłobka w siedzibie Przedszkola nr 6 w Sandomierzu Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Dzięki niej pomieszczenia zostały zaadaptowane na potrzeby najmłodszych dzieci, kupiono wyposażenie i pomoce dydaktyczne.

Burmistrz Sandomierza Marcin Marzec podkreśla, że zapotrzebowanie na ten żłobek było bardzo duże, ponieważ jest to jedyna taka publiczna placówka w lewobrzeżnej części miasta. Na liście oczekujących na miejsce było około 50 chętnych. Przyjęto 27 dzieci, ponieważ na tyle pozwalają warunki w żłobku. Maluchy z listy rezerwowej będą przyjmowane do żłobka po osiągnięciu przez któregoś z podopiecznych wieku przedszkolnego. Niezależnie od tego burmistrz nie wyklucza zorganizowania kolejnych kilku lub kilkunastu miejsc w placówce, ponieważ w siedzibie przedszkola są do tego warunki.

Rodzice dzieci uczęszczających do żłobka nie ponoszą żadnych opłat z tego tytułu, ponieważ powstał on w ramach unijnego projektu, który potrwa do 30 września 2021 roku. Później oplata będzie wynosić 300 zł miesięcznie.

Dotacja z RPO na utworzenie grupy żłobkowej wyniosła prawie 720 tys. zł, a wkład własny gminy to 130 tys. zł.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

RPO RK Sandomierz Marcin Marzec
other news

Podobne wiadomości

Drożej za żłobek w Sandomierzu

Drożej za żłobek w Sandomierzu