Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Marcin Różycki straszy pracowników muzeum?

Zastępca prezydenta Kielc Marcin Różycki szuka haków na pracowników Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach, którzy wsparli byłego dyrektora placówki Macieja Obarę.

Autor: Michał Kita

14.01.2020 12:06

image Na zdjęciu: Marcin Różycki - wiceprezydent Kielc Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce
Komentarze

Różycki bez zapowiedzi zjawił się dziś nagle w muzeum, żądając m.in. list obecności personelu instytucji - wynika z informacji Radia Kielce. Pytany przez nas o powody wizyty odmówił udzielenia jakichkolwiek informacji.

- Nie było żadnej kontroli. Byłem po prostu w swojej jednostce, jak zazwyczaj to się dzieje - powiedział.

Z naszych informacji wynika, że zastępca prezydenta domagał się od pracowników przedstawienia list obecności osób, które pojawiły się dziś w pracy. Szczególną uwagę zwracał na nazwiska tych, którzy podpisali się pod listem wsparcia wobec byłego dyrektora muzeum. Niektórzy z pracowników czują się zastraszani przez wiceprezydenta.

Przytłaczająca większość pracowników podpisała się pod skierowanym do prezydenta miasta listem, w którym wyrażają zaniepokojenie zmianą na stanowisku dyrektora. Prezydent zdecydował bowiem, że nie przedłuży umowy z długoletnim szefem instytucji Maciejem Obarą, a w jego miejsce powołał dotychczasową zastępczynię - Annę Tyszewicz-Obarę.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Muzeum Zabawy i Zabawek RK Kielce Maciej Obara Marcin Różycki Anna Tyszewicz-Obara
icon-comment

Skomentuj ten wpis

other news

Podobne wiadomości

Muzeum Zabawek i Zabawy z nowym szefem

Muzeum Zabawek i Zabawy z nowym szefem