Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Śmieciowy pat w powiecie kieleckim na razie bez rozwiązania

Patowa sytuacja z odbiorem śmieci w gminach powiatu kieleckiego. Większość przedsiębiorców nie odbiera zmieszanych odpadów komunalnych od mieszkańców, ponieważ nie mają ich dokąd wywieźć.

Autor: Izabela Mortas

14.01.2020 11:55

image Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami Sp. z o.o. w Promniku Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce
Komentarze

Jak informowaliśmy, to efekt ograniczenia przyjęć odpadów przez sortownię w Promniku. Samorządowcy liczą, że sytuacja zmieni się po dzisiejszym spotkaniu z prezydentem Kielc.

Jak informuje Zbigniew Zieliński, właściciel Przedsiębiorstwa Handlowo-Usługowego Zieliński, który odbiera odpady z gmin Strawczyn, Mniów i Miedziana Góra, zaplanowany na dziś odbiór zmieszanych śmieci nie odbędzie się, ponieważ nie udało się znaleźć składowiska, do którego można by je zawieźć. Przyznaje, że odbioru odmówiły sortownie w Końskich, Rzędowie i Janiku koło Ostrowca. Firma w dalszym ciągu poszukuje odbiorcy. Jak mówi Zbigniew Zieliński, od mieszkańców tych gmin będą na razie zbierane wyłącznie odpady segregowane.

Zmieszane śmieci zostaną zebrane dziś w gminie Masłów, natomiast w gminach Piekoszów i Morawica odbiory od mieszkańców zostały wstrzymane.

- Planowo, śmieci niesegregowane miały zostać zabrane od mieszkańców Jaworzni, ale tak się nie stanie - informuje Zbigniew Piątek, wójt gminy Piekoszów.

Dodaje, że jeśli dzisiaj zapadną decyzje w sprawie Promnika, to jest w stanie od razu je zebrać i zawieźć do sortowni.

Włodarze gmin z powiatu kieleckiego wiążą duże nadzieje z dzisiejszym spotkaniem z prezydentem w tej sprawie i liczą, że lada dzień odpady będą normalnie przyjmowane przez zakład.

- Jeśli nie, to ja sobie tego nie wyobrażam. Mieszkańcy płacą po to, żeby te śmieci zostały od nich odebrane - mówi wójt Zbigniew Piątek.

Spotkanie włodarzy z prezydentem odbędzie się o godzinie 14.00 w urzędzie miasta. Niewykluczone, że wezmą w nim udział także przedsiębiorcy.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

śmieci Zbigniew Piątek RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

Sytuacja trudna. Firmy odbierające śmieci szukają rozwiązania

Sytuacja trudna. Firmy odbierające śmieci szukają rozwiązania

Punkty Widzenia: kryzys śmieciowy. To jakaś kara?

Punkty Widzenia: kryzys śmieciowy. To jakaś kara?

Grozi nam śmieciowy kryzys. Promnik wstrzymuje odbiór odpadów

Grozi nam śmieciowy kryzys. Promnik wstrzymuje odbiór odpadów

Przedsiębiorcy zbulwersowani. Promnik wstrzymał odbiór odpadów

Przedsiębiorcy zbulwersowani. Promnik wstrzymał odbiór odpadów