Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

MPK zaostrza protest. Na początek autobusy nie wjadą w Olszewskiego

Pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Kielcach zaostrzają akcję protestacyjną. 24 stycznia miejskie autobusy w godzinach szczytu nie wjadą na ulicę Olszewskiego - taka decyzja zapadła podczas dzisiejszego posiedzenia dwóch działających w spółce związków zawodowych, tworzących komitet protestacyjny.

Autor: Michał Kita

13.01.2020 15:24

image   Fot. Patryk Cudzik / Radio Kielce

Jak informuje Bogdan Latosiński, przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Transportu Publicznego w MPK, to efekt braku realizacji postulatów zmierzających do poprawy jakości komunikacji miejskiej w Kielcach.

- To między innymi nierealizowanie postulatów o odblokowanie buspasów. Przez to autobusy notują częste opóźnienia, a kierowcy muszą rezygnować ze swoich przerw śniadaniowych, aby zrekompensować opóźnienie wynikające z zablokowanych buspasów. Takie sytuacje pogarszają jakość usług, a tym samym odstraszają pasażerów od komunikacji miejskiej - mówi związkowiec.

Bogdan Latosiński zaznacza, że do dziś nie powstały nowe toalety dla kierowców przy pętlach autobusowych.

- Nie mogliśmy dalej tolerować takiego stanu rzeczy, dlatego dziś dwie komisje zakładowe podjęły decyzję o zaostrzeniu protestu. Pismo w tej sprawie zostało skierowane do prezydenta Kielc. O tym fakcie będą poinformowani także mieszkańcy - dodaje.

W ramach akcji protestacyjnej w piątek 24 stycznia pomiędzy godziną 14.00 a 16.00 autobusy komunikacji miejskiej nie będą wjeżdżać w ulicę Olszewskiego. Jak mówi Bogdan Latosiński, zakorkowane buspasy w tym miejscu to symbol problemu, z jakim na co dzień zmagają się kierowcy miejskich autobusów. Przewodniczący związku podkreśla, że akcja ma skłonić władze miasta do pochylenia się nad traktowaną w jego opinii po macoszemu komunikacją w Kielcach.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

ZTM komunikacja miejska Olszewskiego Bogdan Latosiński MPK Kielce RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

MPK wstrzymuje inwestycje. Oczekuje od miasta strategii rozwoju komunikacji

MPK wstrzymuje inwestycje. Oczekuje od miasta strategii rozwoju komunikacji

Koniec referendum w MPK. Autobusy nie przestaną kursować

Koniec referendum w MPK. Autobusy nie przestaną kursować

Związkowcy z kieleckiego MPK rozważają strajk

Związkowcy z kieleckiego MPK rozważają strajk

Pogotowie strajkowe w MPK

Pogotowie strajkowe w MPK