Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Rywalizacja w Rajdzie Dakar w cieniu tragedii

Maciej Giemza z ORLEN Team utrzymuje miejsce w najlepszej dwudziestce motocyklistów 42. Rajdu Dakar. Kielczanin osiągnął na 7. etapie 24. czas i zajmuje 19. pozycję w klasyfikacji generalnej. Dla wychowanka KTM Novi Korona wynik zszedł jednak na dalszy plan, po tym, jak był świadkiem reanimacji Paulo Gonçalvesa.

Autor: Rafał Szymczyk

12.01.2020 17:56

image 12.01.2020 Maciej Giemza podczas Rajdu Dakar Fot. / ORLEN Team

- Cały odcinek bez żadnych problemów. Do tankowania nie jechałem na 100 proc., ponieważ musiałem pokonać 253 km i istniało ryzyko, że zabraknie paliwa. Na prostych rozwijałem więc prędkość 135-140 km/h, zamiast 160 km/h. Po tankowaniu miałem super rytm na wydmach, jednak na 270 kilometrze widziałem coś, co sprawiło, że nie wiedziałem, co ze sobą zrobić – próbę reanimacji Paulo Gonçalvesa. Na mecie niestety tylko potwierdziło się, że nieudaną. Najgorszy dzień w życiu za mną - powiedział Maciej Giemza.

Paulo GonçalvesFot. ORLEN Team

40-letni Portugalczyk Paulo Gonçalves przewrócił się w trakcie pokonywania odcinka specjalnego i zmarł wskutek odniesionych obrażeń. Był to jego trzynasty występ w tej najtrudniejszej terenowej imprezie świata.

12.01.2020 Maciej Giemza podczas Rajdu DakarFot. ORLEN Team

Niedzielny etap ze startem w Rijadzie i metą w Wadi ad-Davasir liczył 741 km, z czego odcinek specjalny 546 km. Najszybszy wśród motocyklistów był Argentyńczyk - Kevin Benavides z Monster Energy Honda Team 2020. Drugi był jego kolega z zespołu Hiszpan - Joan Barreda Bort, a trzeci Austriak - Matthias Walkner z Red Bull KTM Factory Team. W klasyfikacji generalnej prowadzi Amerykanin - Ricky Brabec z Monster Energy Honda Team 2020.

W poniedziałek 8. etap ze startem i metą w Wadi ad-Davasir. Zawodnicy będą mieli do pokonania 716 km, z czego odcinek specjalny będzie miał 477 km długości. 

icon-tag

Tagi do tego wpisu

wyścigi KTM Novi Dakar Inne dyscypliny RK Kielce Maciej Giemza
other news

Podobne wiadomości

Giemza coraz wyżej, Otwinowski już nie jedzie

Giemza coraz wyżej, Otwinowski już nie jedzie

Awans Giemzy i Otwinowskiego. Dobra jazda kielczan na Dakarze

Awans Giemzy i Otwinowskiego. Dobra jazda kielczan na Dakarze

Giemza przyspiesza, Otwinowski utrzymuje tempo, czyli kielczanie na Dakarze

Giemza przyspiesza, Otwinowski utrzymuje tempo, czyli kielczanie na Dakarze

Równa jazda kielczan w Rajdzie Dakar

Równa jazda kielczan w Rajdzie Dakar