Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

„Jędrzejowskie grajki lokalnym dziedzictwem”. Jak będzie wyglądała tegoroczna edycja?

Trwają przygotowania do II edycji imprezy „Jędrzejowskie grajki lokalnym dziedzictwem”. Odbędzie się ona w dniach 12-13 września, a zainauguruje ją barwny korowód, który do amfiteatru Centrum Kultury w Jędrzejowie wyruszy z parku 700-lecia.

Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda

12.01.2020 17:42

image 12.01.2020 Jędrzejów. Komitet organizacyjny imprezy „Jędrzejowskie grajki lokalnym dziedzictwem”. Na zdjęciu (w drugim rzędzie od lewej): Marek Chowaniec, Ryszard Nowak, Leszek Chabior, Henryk Michałkiewicz, Marek Chudzik i Zbigniew Kasprzak. W pierwszym rzędzie od lewej: Monika Struzik, Ewa Adamczyk i Barbara Skomra Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce
Komentarze

Komitet organizacyjny opracowuje już scenariusz tegorocznej imprezy oraz przygotowuje wniosek, który pozwoli Stowarzyszeniu „Hej Jędrzejowskie Grajki” pozyskać pieniądze na ten cel. Henryk Michałkiewicz, wiceprezes stowarzyszenia mówi, że chodzi o środki z Narodowego Centrum Kultury. Otrzymać można do 150 tys. zł. 

- Te pieniądze dałyby możliwość zorganizowania dużo większej imprezy niż w roku ubiegłym, ale aby je otrzymać, należy do 15 stycznia złożyć wniosek - dodał prezes Michałkiewicz.

Marek Chowaniec, prezes Stowarzyszenia „Hej Jędrzejowskie Grajki” informuje, że II edycja imprezy planowana jest w konwencji poprawin.

- Pierwszego dnia podobnie jak w roku ubiegłym odbędzie się prezentacja zespołów weselnych, natomiast drugiego - kapel ludowych. W ramach imprezy reaktywowana zostanie Kapela Podwórkowa oraz zorganizowany będzie pierwszy jarmark „Cuda-wianki”, mający na celu promocję lokalnego rękodzieła. Ponadto mieszkańcy pod czujnym okiem malarza Zbigniewa Kasprzaka wspólnie namalują panoramę Jędrzejowa. Zaśpiewamy także piosenkę „Przeżyj to sam” - mówi Marek Chowaniec.

Dwudniową imprezę uświetni Festiwal Smaków wraz ze Zlotem Food Trucków, starych samochodów i motocykli. Będzie można oglądać także wystawy malarskie i fotograficzne.

Stowarzyszenie „Hej Jędrzejowskie Grajki” powstało w 2018 roku i skupia sympatyków muzyki biesiadnej i weselnej oraz kapel ludowych.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

RK Jędrzejów Twórczość ludowa Święto Grajków Powiatu Jędrzejowskiego
icon-comment

Skomentuj ten wpis

other news

Podobne wiadomości

Jak dawniej wyglądała weselna zabawa?

Jak dawniej wyglądała weselna zabawa?

Święto Grajków Powiatu Jędrzejowskiego

Święto Grajków Powiatu Jędrzejowskiego

Weselisko jak za dawnych lat

Weselisko jak za dawnych lat