Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Najpiękniejsze kolędy z całego świata zabrzmiały w Hali Legionów

Arka Noego, Mietek Szcześniak, Natalia Niemen, Kasia Wilk, Andrzej Lampert oraz Marek Piekarczyk - m.in. ci artyści wystąpili podczas 4. edycji koncertu „Betlejem w Polsce”, który odbył się w Hali Legionów w Kielcach.

Autor: Iwona Murawska

12.01.2020 09:13 / Aktualizacja 12.01.2020 21:43

image 12.01.2020 Kielce. Hala Legionów. 4. edycja koncertu "Betlejem w Polsce" Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce
Komentarze

Zaprezentowano znane polskie kolędy, ale w nowych aranżacjach, jak również te utwory, które śpiewali nasi dziadkowie. Wokalista Mietek Szcześniak przyznał, że polskie kolędy zawsze jednoczą.

- Kontynuujemy tę tradycję, która jest od początku kościoła. Śpiewaliśmy nie tylko współczesne kolędy, ale też z IV, czy XVI wieku. Ja akurat zaprezentowałem dwie współczesne. Miło jest, że przedłużamy tę szczególną tradycję i tworzymy nowe pieśni - dodał Mietek Szcześniak.

Jak powiedział Robert Friedrich z Arki Nowego, koncert poświęcony był miłości Boga do ludzi, dlatego tym bardziej się cieszy, że wraz z zespołem mógł wystąpić podczas tego widowiska.

- Cieszę się, że Arka Noego została zaproszona na „Betlejem w Polsce”, bo w tym roku koncerty w sumie w 11 polskich miastach odbywały się pod hasłem „Głośna noc”. W naszym kraju i na świecie nie ma głośniejszego zespołu, jak Arka Noego, która głośno śpiewa o tym, że Bóg jest dobry. Ten koncert w całości poświęcony był miłości Pana Boga do nas. Myślę, że każdy, kto wychodził z tego koncertu, był pocieszony i miał dużo nadziei na zmagania dnia codziennego - dodał Robert Friedrich.

W Hali Legionów rozbrzmiewały nie tylko polskie kolędy, ale również pieśni bożonarodzeniowe np. z Ameryki Południowej i Dalekiego Wschodu.

Pod wrażeniem widowiska była m.in. pani Paulina, która na koncert przyszła z córkami – 8-letnią Marysią i 11-Joanną.

- Jesteśmy tu nie tylko ze względu na repertuar, ale i ze względu na wykonawców. Atmosfera była wspaniała, można było jeszcze raz uświadomić sobie radość z Bożego Narodzenia - dodała pani Paulina.

Kielce były kolejnym miastem na drodze koncertowej widowiska „Betlejem w Polsce”. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na pomoc osobom potrzebującym m.in. z diecezji kieleckiej.

Kielce. Hala Legionów. 4. edycja koncertu "Betlejem w Polsce" (12.01.2020) [Zdjęcia: 28]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

koncert Hala Legionów RK Kielce Betlejem w Polsce
icon-comment

Skomentuj ten wpis

other news

Podobne wiadomości

„Betlejem w Polsce” po raz czwarty w Kielcach

„Betlejem w Polsce” po raz czwarty w Kielcach

Niezwykły koncert w Kielcach. Zabrzmiały kolędy z całego świata

Niezwykły koncert w Kielcach. Zabrzmiały kolędy z całego świata

Łobaszewska, Krzysztoń i Bednarek. Gwiazdy zaśpiewają w Kielcach kolędy

Łobaszewska, Krzysztoń i Bednarek. Gwiazdy zaśpiewają w Kielcach kolędy

Znani artyści kolędowali w Kielcach [ZDJĘCIA]

Znani artyści kolędowali w Kielcach [ZDJĘCIA]