Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Rozmowy o wyborach prezydenckich i nie tylko. Opłatkowo-noworoczne spotkanie PiS w Sandomierzu

W Sandomierzu odbyło się spotkanie opłatkowo-noworoczne powiatowej organizacji Prawa i Sprawiedliwości, na które zostali zaproszeni także członkowie i sympatycy tej partii z wielu innych powiatów w regionie, władze województwa, parlamentarzyści, samorządowcy, a także przedstawiciele różnych instytucji.

Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik

11.01.2020 18:33

image 11.01.2020 Sandomierz. Spotkanie opłatkowo-noworoczne PiS. Na zdjęciu (od lewej): Marek Jońca - członek zarządu województwa, poseł Andrzej Kryj, wiceminister Anna Krupka, poseł Marek Kwitek i Alicja Kwitek Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Głównym organizatorem spotkania był poseł Marek Kwitek, lider powiatowych struktur ugrupowania, który powiedział, że podstawowym celem wydarzenia jest integracja oraz nabranie sił do wspólnej pracy na rzecz środowiska lokalnego i Polski. To także wzmocnienie istniejących więzów oraz nakreślenie najważniejszych wyzwań na bieżący rok. Na pierwszym planie są wybory prezydenckie.

- Trzeba zrobić wszystko, aby Andrzej Duda zwyciężył, bo od tego zależy, czy dalej Polska będzie miała ten dobry czas, czy będziemy mogli realizować nasz program, czy opozycja będzie nam to uniemożliwiać, a przecież nie jest to zgodne z interesem Polaków - dodał poseł Kwitek.

- Miło się spotkać w miłym gronie - powiedział wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz.

Dodał, że z przyjemnością skorzystał z zaproszenia posła Marka Kwitka, bo jest to osoba bardzo aktywna i łącząca ludzi Prawa i Sprawiedliwości, jak i lokalną społeczność.

- Intensywnie działa na rzecz malej ojczyzny. O tym wszystkim warto rozmawiać na takim spotkaniu - stwierdził wojewoda. Apelował o to, aby nadal nie szczędzić wysiłków na rzecz Polski.

- Rozbudziliśmy głód polskości w naszym narodzie. Ludzie poczuli się gospodarzami u siebie i musimy sprostać oczekiwaniom. Wśród priorytetów są wybory prezydenckie. Musimy naprawdę postarać się. Wygrana da nam szczęście, bo tak należy to rozumieć. Nasze szczęście jest szczęściem ojczyzny i odwrotnie, dlatego bądźmy razem - zakończył wojewoda Koniusz.

Anna Krupka, wiceminister sportu stwierdziła, że spotkanie opłatkowo-noworoczne jest okazją do podsumowań, a w minionym roku udało się wiele osiągnąć. PiS wygrało wybory parlamentarne, o 13 proc. poprawiając swój wynik w województwie świętokrzyskim.

- Przyjechałam tu, aby podziękować wszystkim, którzy głosowali na PiS i którzy pomagali nam w tej kampanii. W powiecie sandomierskim miałam drugi wynik. Przed nami ciężka praca o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy, który jest gwarantem dobrej zmiany i wszystkich programów społecznych, które wprowadzamy - zakończyła wiceminister Krupka.

Poseł Andrzej Kryj stwierdził, że czas, w którym odbywa się spotkanie jest bardzo ważny. Wszyscy pamiętamy jeszcze atmosferę świąt Bożego Narodzenia, wszystkie gesty, które miały szczególne znaczenie. 

- W takim klimacie można naładować akumulatory, co jest potrzebne w życiu społecznym, politycznym i prywatnym - zaznaczył poseł i także podziękował za poparcie w wyborach parlamentarnych w imieniu wszystkich świętokrzyskich parlamentarzystów.

Marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski również zwrócił uwagę na wybory prezydenckie w tym roku. Jego zdaniem, już trzeba działać w tym zakresie, aby wynik był jak najlepszy dla prezydenta Andrzeja Dudy. Poinformował też o wyborach wewnętrznych w regionalnych strukturach Prawa i Sprawiedliwości, które odbędą się w czerwcu. 

- Trzeba będzie uporządkować pewne sprawy organizacyjne i zewrzeć szyki do wykonywania kolejnych działań - zakończył marszałek.

Burmistrz Staszowa Leszek Kopeć powiedział, że miło jest obserwować z roku na rok rosnącą frekwencję na spotkaniach opłatkowych PiS. Zwrócił uwagę, że na to wydarzenie do Sandomierza zawsze przyjeżdżają najważniejsze osoby z regionu, co świadczy o tym, że ta część województwa jest przez nie bardzo dobrze postrzegana i doceniana.

Miejski radny z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Szatan podkreślił miłą, wręcz rodzinną atmosferę spotkania opłatkowo-noworocznego, które zarazem było momentem refleksji około świątecznych i tego, co się dzieje w kraju i na świecie.

- To spotkanie bliskich sobie osób, które naprawdę chcą być ze sobą i rozmawiać. W ten sposób wzmacniamy wspólnotę i naszą wewnętrzną siłę - dodał radny.

Spotkanie rozpoczęło się od koncertu kolęd. Wystąpiło trio ze Scholi Parafialnej działającej przy kościele ojców Pallotynów w Sandomierzu. Po przemówieniach była modlitwa, a następnie łamanie się opłatkiem i życzenia.

Galeria zdjęć Sandomierz. Spotkanie opłatkowo-noworoczne PiS (11.01.2020) [Zdjęcia: 7]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Andrzej Bętkowski Andrzej Duda Marek Kwitek Anna Krupka RK Sandomierz Prawo i Sprawiedliwość Andrzej Kryj Leszek Kopeć Krzysztof Szatan Zbigniew Koniusz
other news

Podobne wiadomości

Wyjątkowe świąteczno-noworoczne spotkanie PiS. Byli biskupi trzech diecezji

Wyjątkowe świąteczno-noworoczne spotkanie PiS. Byli biskupi trzech diecezji

Sympatycy PiS na spotkaniu w Jędrzejowie. Były podziękowania i życzenia

Sympatycy PiS na spotkaniu w Jędrzejowie. Były podziękowania i życzenia

Działacze PiS dzielili się opłatkiem w Starachowicach

Działacze PiS dzielili się opłatkiem w Starachowicach

Krzysztof Lipiec: PiS poprze w wyborach obecnego prezydenta [OGLĄDAJ]

Krzysztof Lipiec: PiS poprze w wyborach obecnego prezydenta [OGLĄDAJ]