Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Maciej Giemza już w drugiej dziesiątce

Kielczanin Maciej Giemza z ORLEN Team zajął 27. miejsce na V etapie 42. Rajdu Dakar, który rozgrywany jest w Arabii Saudyjskiej. Na 19. pozycji dojechał do mety inny kielczanin Paweł Otwinowski z Duust Diverse Rally Team. Zawodnicy mieli do przejechania 564 km z Al-`Ula do Ha'il. Odcinek specjalny miał 353 km.

Autor: Rafał Szymczyk

09.01.2020 18:02

image Maciej Giemza na trasie rajdu Dakar Fot. / ORLEN Team

Rywalizację motocyklistów wygrał Australijczyk Toby Price z Red Bull KTM Factory Team, drugi był Chilijczyk Pablo Quintanilla z Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing, a trzeci jego kolega z zespołu Amerykanin Andrew Short. Maciej Giemza stracił do zwycięzcy 29 minut i 4 sekundy.

W klasyfikacji generalnej prowadzenie utrzymał Amerykanin Ricky Brabec z Monster Energy Honda Team 2020, na drugie miejsce awansował Toby Prace, a na trzecie spadł Argentyńczyk Kevin Benavides z Monster Energy Honda Team 2020. Maciej Giemza awansował na 20. pozycję. 

Na quadzie najszybciej pokonał trasę Francuz Romain Dutu z SMX Racing, drugi był jego rodak Aleksandre Giroud z Giroud Team, a trzeci Chilijczyk Ignacio Casale z Casale Team. Paweł Otwinowski stracił do zwycięzcy 3 godziny 19 minut i 11 sekund.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Ignacio Casale, drugi jest jego rodak Giovanni Enrico z Enrico Racing Team, a trzeci Francuz Simon Vitese z #Je Peux 2020-BBR Mercier Racing. Paweł Otwinowski utrzymał 14. pozycję.

W piątek uczestnicy 42. Rajdu Dakar będą mieli do przejechania 830 km z Ha'il do Riyadh. Odcinek specjalny będzie miał 477 km.

Maciej Giemza na trasie rajdu DakarFot. ORLEN Team

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Dakar Inne dyscypliny RK Kielce Maciej Giemza Orlen Team Paweł Otwinowski
other news

Podobne wiadomości

Awans Giemzy i Otwinowskiego. Dobra jazda kielczan na Dakarze

Awans Giemzy i Otwinowskiego. Dobra jazda kielczan na Dakarze

Giemza przyspiesza, Otwinowski utrzymuje tempo, czyli kielczanie na Dakarze

Giemza przyspiesza, Otwinowski utrzymuje tempo, czyli kielczanie na Dakarze

Równa jazda kielczan w Rajdzie Dakar

Równa jazda kielczan w Rajdzie Dakar

Kielczanie na mecie I etapu Rajdu Dakar

Kielczanie na mecie I etapu Rajdu Dakar