Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Będzie nowy klub seniora, ale inny niż dotychczasowe

Kolejny Klub Seniora zostanie w lutym otwarty w Kielcach. Będzie się mieścił przy ulicy Marszałkowskiej, w budynku, w którym do niedawna działała Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Kamyk”.

Autor: Iwona Murawska

09.01.2020 10:46

image 05.11.2019. Kielce. Budynek Placówki Opiekuńczo-Wychowawcza „Kamyk” przy ulicy Marszałkowskiej Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Jak informuje Magdalena Gościniewicz, zastępca dyrektora w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Kielcach, placówka będzie jednak miała innych charakter, niż 13 już działających klubów.

- Klub będzie przeznaczony dla osób niepełnosprawnych, które są niesamodzielne, a potrzebują intensywnej, codziennej rehabilitacji - mówi urzędniczka.

Jak dodaje Magdalena Gościniewicz, w klubie prowadzonych będzie wiele działań usprawniających podopiecznych. Prowadzona będzie gimnastyka, organizowane będą także zajęcia na basenie, wyjścia do placówek kulturalnych, czy marsze z kijkami Nordic Walking.

- Będą również zajęcia informatyczne. Ponadto prowadzone będzie poradnictwo oraz kuchnia terapeutyczna. Nasi podopieczni, którzy będą w lepszej kondycji fizycznej, sami będą przygotowywać posiłki dla siebie i innych klubowiczów - mówi Magdalena Gościniewicz.

Osoby, które nie będą w stanie samodzielnie dotrzeć do placówki będą mogły liczyć na bezpłatny transport. Do września 2021 roku na działalność klubu przy ulicy Marszałkowskiej w Kielcach miasto z funduszy unijnych pozyskało 150 tys. zł.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

klub seniora RK Kielce Kamyk
other news

Podobne wiadomości

Powstaną kolejne kluby seniora w Świętokrzyskiem

Powstaną kolejne kluby seniora w Świętokrzyskiem

Kolejny klub seniora powstanie w Kielcach

Kolejny klub seniora powstanie w Kielcach