Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Awans Giemzy i Otwinowskiego. Dobra jazda kielczan na Dakarze

Kielczanin Maciej Giemza z ORLEN Team zajął 24. miejsce na bardzo trudnym technicznie, IV etapie 42. Rajdu Dakar, który rozgrywany jest w Arabii Saudyjskiej. Na 14. pozycji dojechał do mety inny kielczanin Paweł Otwinowski z Duust Diverse Rally Team. Zawodnicy mieli do przejechania 672 km z Neom do Al-`Ula. Odcinek specjalny miał 453 km.

Autor: Rafał Szymczyk

08.01.2020 18:34

image Maciej Giemza na trasie rajdu Dakar Fot. / ORLEN Team

Rywalizację motocyklistów wygrał Chilijczyk Jose Jgnacio Cornejo Florimo z Monster Energy Honda Team 2020, drugi był jego kolega z zespołu Argentyńczyk Kevin Benavides, a trzeci reprezentant Botswany Ross Branch z Bas Dakar KTM Racing Team. Maciej Giemza stracił do zwycięzcy 17 minut 38 sekund.

W klasyfikacji generalnej prowadzenie utrzymał Amerykanin Ricky Brabec z Monster Energy Honda Team 2020, drugi jest Kevin Benavides, a trzeci Jose Jgnacio Cornejo Florimo. Maciej Giemza awansował na 21. pozycję. 

– Ostatnie 60-70 km to był bardzo ciężki teren, który zabierał dużo sił. Starałem się tam nie popełnić żadnego nawigacyjnego błędu oraz uniknąć wywrotki, o którą było łatwo. Jechaliśmy w gęstym piachu i po gołych skałach. Trasa stwarzała sporo problemów na ciężkim motocyklu dakarowym. Cieszę się z awansu w klasyfikacji generalnej i zbieram siły na piąty etap – powiedział Maciej Giemza.

Na quadzie najszybciej pokonał trasę Chilijczyk Ignacio Casale z Casale Racing, drugi był jego rodak Giovanni Enrico z Enrico Racing Team, a trzeci Francuz Simon Vitese z #Je Peux 2020-BBR Mercier Racing. Paweł Otwinowski stracił do zwycięzcy 2 godziny 40 minut i 59 sekund.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Ignacio Casale przed Giovannim Enrico i Simonem Vitese. Paweł Otwinowski awansował na 14. miejsce.

W czwartek uczestnicy 42. Rajdu Dakar będą mieli do przejechania 564 km z Al-`Ula do Ha'il. Odcinek specjalny będzie miał 353 km. 

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Dakar RK Kielce Maciej Giemza Orlen Team
other news

Podobne wiadomości

Giemza przyspiesza, Otwinowski utrzymuje tempo, czyli kielczanie na Dakarze

Giemza przyspiesza, Otwinowski utrzymuje tempo, czyli kielczanie na Dakarze

Maciej Giemza na oficjalnej prezentacji w Warszawie

Maciej Giemza na oficjalnej prezentacji w Warszawie

Maciej Giemza jednym z siedemnastu Polaków na Rajdzie Dakar

Maciej Giemza jednym z siedemnastu Polaków na Rajdzie Dakar

Maciej Giemza w Dubaju przygotowuje się do 42. Rajdu Dakar

Maciej Giemza w Dubaju przygotowuje się do 42. Rajdu Dakar