Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Bezpłatne szczepienia w Kielcach będą kontynuowane

Kielce będą kontynuowały programy profilaktyczne skierowane do najmłodszych mieszkańców. Chodzi o bezpłatne szczepienia przeciw zakażeniom meningokokowym, wirusem brodawczaka ludzkiego HPV oraz program prewencji ospy wietrznej.

Autor: Iwona Murawska

08.01.2020 16:04

image   Fot. / Radio Kielce
Komentarze

Jak informuje Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta miasta, w przypadku pierwszego programu, który realizowany jest w Kielcach od 2008 roku, szczepienia obejmują dzieci w drugim roku życia oraz młodzież.

- W tym roku zaszczepione zostaną dzieci urodzone w latach 2018, 2019 i 2007. Od maja 2018 roku program został rozszerzony o szczepienia przeciw meningokokom typu B dla dzieci w drugim roku życia - mówi Tomasz Porębski.

Miasto będzie też kontynuować program skierowany do dziewczynek, czyli szczepienia przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego HPV.

- Program jest realizowany od 2012 roku. Jednak ze względu na ograniczoną dostępność szczepionek w ubiegłym roku, część dziewczynek nie ukończyła cyklu szczepień, dlatego w tym roku program będzie kontynuowany w stosunku do dziewczynek z rocznika 2006 i 2007 - dodał rzecznik miasta.

Kontynuowane będą również szczepienia przeciw ospie. Z tego programu skorzystać mogą dzieci do 3 roku życia, które nie uczęszczają do żłobka. W sumie na te trzy programy profilaktyczne miasto w tym roku w budżecie zabezpieczyło około 1,7 mln złotych.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

szczepienie HPV RK Kielce szczepienia przeciw meningokokom Tomasz Porębski
other news

Podobne wiadomości

Będą darmowe szczepienia przeciw grypie w Starachowicach

Będą darmowe szczepienia przeciw grypie w Starachowicach

Szczepienia ochronne u chorych na nowotwory

Szczepienia ochronne u chorych na nowotwory

Pionierskie szczepienia w ŚCO

Pionierskie szczepienia w ŚCO

Bezpłatne szczepienia przeciwko HPV również dla chłopców?

Bezpłatne szczepienia przeciwko HPV również dla chłopców?