Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Giemza przyspiesza, Otwinowski utrzymuje tempo, czyli kielczanie na Dakarze

Kielczanin Maciej Giemza z ORLEN Team zdecydowanie przyspieszył i zajął 18. miejsce na III etapie 42. Rajdu Dakar, który rozgrywany jest w Arabii Saudyjskiej. Na 16. pozycji dojechał do mety inny kielczanin Paweł Otwinowski z Duust Diverse Rally Team. Zawodnicy mieli do przejechania 504 km ze startem i metą w Neom. Odcinek specjalny miał 427 km.

Autor: Rafał Szymczyk

07.01.2020 17:58

image Maciej Giemza na trasie rajdu Dakar Fot. / ORLEN Team

Rywalizację motocyklistów wygrał Amerykanin Ricky Brabeck, drugi był Chilijczyk Jose Jgnacio Cornejo Florimo, a trzeci Argentyńczyk Kevin Benavides, wszyscy z Monster Energy Honda Team 2020. Maciej Giemza stracił do zwycięzcy 26 minut 22 sekundy.

– Na 392 km odcinka specjalnego było sporo zamieszania a propos waypointa, który chyba większości motocyklistom nie chciał się zaliczyć, przez co krążyliśmy dookoła w przekonaniu, że jesteśmy w złym miejscu. Organizator wziął pod uwagę wyniki z 389 kilometrów i ten dystans udało mi się pokonać jako 18, a nie jak mówiły początkowe wyniki 35 – napisał na swoim facebookowym profilu wychowanek KTM Novi Korona Kielce.

W klasyfikacji generalnej prowadzenie objął Ricky Brabec, drugie jest Kevin Benavides, a trzeci Austriak Matthias Walkner z Red Bull KTM Factory Team. Maciej Giemza awansował na 25. pozycję. 

Na quadzie najszybciej pokonał trasę Chilijczyk Enrico Giovanni z Enrico Racing Team, drugi był Francuz Simon Vitese z #Je Peux 2020-BBR Mercier Racing, a trzeci Chilijczyk Ignacio Casale z Casale Racing. Paweł Otwinowski stracił do zwycięzcy 2 godziny 16 minut i 19 sekund.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Ignacio Casale przed Rafałem Sonikiem z Sonik Team i Chilijczykiem Enrico Giovannim. Paweł Otwinowski zajmuje 15. miejsce.

W środę uczestnicy 42. Rajdu Dakar będą mieli do przejechania 672 km z Neom do Al-`Ula. Odcinek specjalny będzie miał 453 km.

Maciej Giemza na trasie rajdu DakarFot. ORLEN Team

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Dakar Inne dyscypliny RK Kielce Maciej Giemza Orlen Team Paweł Otwinowski
other news

Podobne wiadomości

Równa jazda kielczan w Rajdzie Dakar

Równa jazda kielczan w Rajdzie Dakar

Kielczanie na mecie I etapu Rajdu Dakar

Kielczanie na mecie I etapu Rajdu Dakar

Paweł Otwinowski - pierwszy kielczanin na quadzie w Rajdzie Dakar

Paweł Otwinowski - pierwszy kielczanin na quadzie w Rajdzie Dakar

Maciej Giemza jednym z siedemnastu Polaków na Rajdzie Dakar

Maciej Giemza jednym z siedemnastu Polaków na Rajdzie Dakar