Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Kazimierza doczekała się publicznego żłobka

W Kazimierzy Wielkiej uroczyście otwarto pierwszy publiczny żłobek. Obiekt został dobudowany do Przedszkola Samorządowego. Prace trwały niespełna rok. To nowoczesny, a zarazem przyjazny obiekt o powierzchni około 450 metrów kwadratowych. Budynek jest klimatyzowany. Rodzice mogą korzystać z parkingu, który będzie rozbudowany.

Autor: Marta Gajda

07.01.2020 14:00

image 07.01.2020. Kazimierza Wielka. Otwarcie samorządowego żłobka Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

07.01.2020. Kazimierza Wielka. Samorządowy żłobekFot. Adam Bodzioch / UM Kazimierza Wielka

Adam Bodzioch, burmistrz Kazimierzy Wielkiej podkreśla, że dzięki inwestycji udało się rozwiązać problem braku miejsc żłobkowych. W mieście mimo iż jest prywatny żłobek potrzeby  są znacznie większe.

- Obiekt spełnia wszystkie wymagania. Mieliśmy dużo szczęścia, że udało nam się wyłonić wykonawcę. To było trudne zadanie, które udało się doprowadzić do finału - zaznacza burmistrz.

Zbigniew Koniusz, wojewoda świętokrzyski, zauważył, że dzięki rządowemu dofinansowaniu Kazimierza Wielka zyskała piękny kompleks przedszkolno-żłobkowy.

- To przemyślana inwestycja. Pieniądze dobrze ulokowane. Cieszę się, że samorządowi udało się zrealizować bardzo potrzebną inwestycję, na którą szczególnie czekali młodzi rodzice - zaznacza wojewoda.

Monika Cichacka, dyrektor Publicznego Samorządowego Żłobka w Kazimierzy Wielkiej informuje, że budynek posiada cztery duże sale, sypialnie dla maluchów, aneks kuchenny, pomieszczenia socjalne. Ponadto przy każdej z sal są toalety.

- Posiadamy dużo zabawek sensorycznych, stymulujących, pobudzających. Dzieci będą mogły korzystać z dodatkowych zajęć z języka angielskiego, rytmiki, czy logopedii.

Rodzicom żłobek bardzo się podoba. W rozmowie z Radiem Kielce nie kryli zadowolenia, że dzieci będą miały profesjonalną opiekę. Dzięki temu sami pozostaną aktywni zawodowo. Rodzice podkreślali, że zapotrzebowanie na tego typu placówkę w mieście jest ogromne. Żłobek może przyjąć około 50 dzieci. Funkcjonuje od godziny 6.30-17.30.

07.01.2020. Kazimierza Wielka. Samorządowy żłobekFot. Adam Bodzioch / UM Kazimierza Wielka

Galeria zdjęć Kazimierza Wielka. Otwarcie samorządowego żłobka (07.01.2020) [Zdjęcia: 22]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

żłobek RK Kazimierza Wielka Adam Bodzioch Zbigniew Koniusz Monika Cichacka
other news

Podobne wiadomości

W listopadzie w Kazimierzy Wielkiej będzie żłobek

W listopadzie w Kazimierzy Wielkiej będzie żłobek

W Kazimierzy Wielkiej powstanie nowy żłobek

W Kazimierzy Wielkiej powstanie nowy żłobek

W Kazimierzy powstanie publiczny żłobek

W Kazimierzy powstanie publiczny żłobek

Oblegany żłobek w Kazimierzy Wielkiej

Oblegany żłobek w Kazimierzy Wielkiej