Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

„Betlejem w Polsce” po raz czwarty w Kielcach

Natalia Niemen, Marek Piekarczyk, Skubas, Mietek Szcześniak i Arka Noego - m.in. tacy artyści wystąpią w Kielcach podczas 4. edycji koncertu „Betlejem w Polsce”.

Autor: Marlena Płaska

07.01.2020 08:52

image 13.01.2019 Kielce. Koncert "Betlejem w Polsce" Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Wykonawcy wyruszyli w ogólnopolską trasę 28 grudnia, by wystąpić w 11 polskich miastach. W kieleckiej Hali Legionów zagrają 12 stycznia o godzinie 18.00.

Na scenie pojawi się 20 wykonawców głównie z Polski, a także np. z Izraela. Obok wokalistów wystąpi Międzynarodowy Zespół Muzyczny Jana Smoczyńskiego - zapowiada Dorota Hlebicka-Józefowicz ze Stowarzyszenia Dwa Przymierza, które współorganizuje koncert w Kielcach.

- Usłyszymy znane polskie kolędy w nowych aranżacjach, utwory zapomniane, które śpiewali nasi dziadkowie, a także najpiękniejsze pieśni Bożonarodzeniowe z całego świata np. Ameryki Południowej i Dalekiego Wschodu, od ballad, po rockowe brzmienia. Pojawią się także utwory napisane specjalnie na tę okazję - wymienia Dorota Hlebicka-Józefowicz.

Jak co roku, elementem koncertu będzie wspólne kolędowanie.

- Do wspólnego śpiewania będzie zaproszona cała sala. Teksty będą wyświetlane, więc każdy będzie mógł włączyć się w śpiew, do którego będą zachęcać artyści. W ostatniej części spotkania tradycyjnie będzie można także podzielić się opłatkiem i złożyć sobie życzenia - podkreśla Dorota Hlebicka-Józefowicz.

Dochód z trasy koncertowej, zostanie przekazany na wsparcie osób potrzebujących, także w diecezji kieleckiej.

Bilety w cenach: 50, 60 i 80 zł można zamawiać telefonicznie pod numerami: 601 795 355 oraz 513 711 669, a także poprzez stronę www.betlejemwpolsce.pl.

Kupując bilet będzie można otrzymać płytę z utworami z poprzednich edycji koncertu.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

RK Kielce Betlejem w Polsce
other news

Podobne wiadomości

W Świętokrzyskiem jak w Betlejem

W Świętokrzyskiem jak w Betlejem