Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Gwiazdy opery zaśpiewały na Świętym Krzyżu dla 4-letniego Antosia

Charytatywny koncert „Gwiazdy na Trzech Króli” odbył się w klasztorze na Świętym Krzyżu. Najpiękniejsze kolędy i pastorałki zaśpiewali artyści operowi - mezzosopranistka Magdalena Idzik, sopranistka Renata Drozd, tenor Jakub Milewski oraz zespół Maestro Artura Jaronia. Wystąpili też muzycy związani z gminami Nowa Słupia i Bieliny - zespoły ludowe Modrzewianki i Chełmowianki, a także wokalistki - Kinga Iwan i Emilia Chlewicka.

Autor: Stanisław Blinstrub

06.01.2020 20:55

image 06.01.2020 Święty Krzyż. Charytatywny koncert kolęd. Występ finałowy - wszyscy artyści na czele z Magdaleną Idzik, Renatą Drozd i Jakubem Milewskim Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Galeria zdjęć

06.01.2020 Święty Krzyż. Charytatywny koncert kolęd(Zdjęcia: [27])

W tym roku artyści zaśpiewali dla 4-letniego Antosia Plewińskiego z Rzepina. Chłopiec od urodzenia cierpi na dziecięce porażenie mózgowe czterokończynowe i padaczkę. Jego mama po zakończeniu koncertu podziękowała organizatorom, a także wszystkim, którzy przybyli posłuchać artystów.

- Jestem bardzo wdzięczna wszystkim, którzy pojawili się na tym koncercie. Bardzo dziękuję - mówiła Zuzanna Plewińska. 

Obecnie chłopiec jest już po operacji, którą przeprowadził lekarz specjalista ze Stanów Zjednoczonych, jednak przed nim długa rehabilitacja, a w najbliższych miesiącach czeka go także przeszczep komórek macierzystych. Dlatego potrzebne są każde pieniądze. 

- Organizowanie tego typu wydarzeń stało się już tradycją - powiedział superior klasztoru oblatów na Świętym Krzyżu, ojciec Marian Puchała.

- To już kolejny koncert charytatywny. Tym razem na cześć biednego, małego Antosia. Cieszymy się z tego, że ludzie chętnie na to odpowiadają, chociaż bilety-cegiełki nie były tanie - podkreślił ojciec Puchała.

Świętokrzyski poseł PiS, Krzysztof Lipiec był pod wielkim wrażeniem zaprezentowanych utworów.

- Wyjątkowy wieczór Trzech Króli, przepiękne kolędy, wspaniałe wykonanie, cudowne audytorium, które bardzo szybko podchwyciło to kolędowanie - zaznaczył poseł Krzysztof Lipiec.

- Jestem wdzięczny ojcom misjonarzom oblatom, że mogliśmy uczynić dobro - dodał parlamentarzysta.

Wzruszona po koncercie była Renata Drozd, która wraz z innymi artystami wykonywała polskie kolędy. Dodała, że w święto Objawienia Pańskiego można było złożyć dar z siebie i serca, biorąc w nim udział. 

Andrzej Pruś, przewodniczący sejmiku województwa stwierdził, że połączenie muzyki ludowej ze sztuką operową to mistrzostwo świata.

- To wyjątkowo przedłużona świąteczna atmosfera i radość z pomocy bliźniemu - powiedział Andrzej Pruś.

- Cel szczytny, dusza śpiewa, serce się raduje. Tylko przyklasnąć takim inicjatywom - podkreślił.

Charytatywny koncert na Świętym Krzyżu odbywa się od kilku lat. W tym roku Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej zorganizowali go wspólnie z marszałkiem województwa i Stowarzyszeniem Per Crucem.

KAŻDY, KTO CHCE WESPRZEĆ ANTOSIA PLEWIŃSKIEGO Z RZEPINA, MOŻE DOKONYWAĆ DOWOLNYCH WPŁAT NA KONTO:

Fundacja „Dorośli Dzieciom”
ING BANK ŚLĄSKI NR: 6410-5014-3210-0000-2327-5856-06
z dopiskiem „Darowizna dla Antosia Plewińskiego”

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Krzysztof Lipiec Święty Krzyż Bieliny Nowa Słupia Andrzej Pruś RK Kielce o. Marian Puchała Renata Drozd Jakub Milewski Magdalena Idzik
other news

Podobne wiadomości

Wyjątkowy koncert, szczytny cel. Stanisław Soyka kolędował na Świętym Krzyżu

Wyjątkowy koncert, szczytny cel. Stanisław Soyka kolędował na Świętym Krzyżu

Charytatywny koncert kolęd na Świętym Krzyżu. Wystąpili znani artyści

Charytatywny koncert kolęd na Świętym Krzyżu. Wystąpili znani artyści