Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Gościnny UKS SMS Wybicki Kielce

Zwycięstwem Jedynki Tarnów zakończył się I Noworoczny Turniej Piłki Siatkowej Kadetek w hali Zespołu Szkół nr 2 w Kielcach. W ostatnim meczu tarnowianki pokonały UKS Wybicki Kielce 3:0, zapewniając sobie wygraną w imprezie bez straty seta.

Autor: Jakub Rożek

04.01.2020 17:00

image I Noworoczny Turniej Piłki Siatkowej Kadetek w hali Zespołu Szkół nr 2 w Kielcach Fot. Jakub Rożek / Radio Kielce

- Poziom był w sam raz dla nas. Najpoważniejsze mecze to ten z Wybickim Kielce i UNI Opole, w nich musiałyśmy się mocno napracować. Za nami przerwa świąteczno-noworoczna i dwa tygodnie bez treningów, więc same byłyśmy ciekawe jak to wyjdzie. Wyszło świetnie i wyjeżdżamy z Kielc bardzo zadowolone - powiedziała uśmiechnięta od ucha do ucha Dominika Drewniak, libero Jedynki Tarnów.

- Mimo porażki jesteśmy zadowolone, bo mocno powalczyłyśmy w drugim secie. Przegrałyśmy go 26:28, a w przypadku zwycięstwa byłoby 1:1 i wszystko mogło się zdarzyć. Szkoda. My jesteśmy bardzo niedoświadczonym zespołem i dla nas każdy mecz jest bardzo cenny - podsumowała Wiktora Reguła z zespołu gospodarzy.

Siatkarki Wybickiego Kielce uplasowały się na drugim miejscu, a na trzecim ECO UNI Opole. Równolegle rywalizowały również młodziczki. Turniej w tej kategorii wiekowej wygrała drużyna DARGFIL Tomaszów Mazowiecki. Kielecki FUN SPORT uplasował się na czwartej pozycji. W sumie wystartowało 13 zespołów.

Organizatorami turnieju było Stowarzyszenie Sportowe Fun Sport Kielce oraz Uczniowski Klub Sportowy Szkoły Mistrzostwa Sportowego Wybicki Kielce. Jednym z pomysłodawców tej imprezy był aktualny trener występującego w PlusLidze GKS Katowice, a wcześniej prowadzący Effectora Kielce - Dariusz Daszkiewicz.

W każdej drużynie została wybrana najlepsza zawodniczka turnieju, która otrzymała pamiątkową koszulką i w naszym województwie wyróżnienia te otrzymały:

UKS SMS Wybicki Kielce I – Małgorzata Kot

UKS SMS Wybicki Kielce II – Aleksandra Kaleta

MKS Gala Skarżysko-Kamienna – Weronika Osóbka

Fun Sport Kielce – Maria Kinder

 

KLASYFIKACJA KOŃCOWA MŁODZICZEK:

DARGFIL TOMASZÓW MAZOWIECKI

MUKS PASEK BĘDZIN

ŁMLKS ŁASKOVIA ŁASK

FUN SPORT KIELCE

V LO RZESZÓW

ECO UNI OPOLE

UKS 15 PRZEMYŚL

 

KLASYFIKACJA KOŃCOWA KADETEK:

SMS JEDYNKA TARNÓW

UKS SMS WYBICKI KIELCE II

ECO UNI OPOLE

UKS SMS WYBICKI KIELCE I

SMS KATOWICE

MKS GALA SKARŻYSKO-KAMIENNA

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Siatkówka RK Kielce UKS Wybicki Kielce