Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Jerzy Bończak powróci z kolejną komedią. Będzie sukces na miarę „Szalonych nożyczek”?

„Szalone nożyczki” – ta komedia bije rekordy popularności w kieleckim Teatrze imienia Stefana Żeromskiego. Wyreżyserował ją Jerzy Bończak. Pod koniec 2020 roku artysta ten powróci do stolicy Świętokrzyskiego i przygotuje kolejny spektakl.

Autor: Dorota Klusek

01.01.2020 18:34

image 16.06.2019 Kielce. Teatr Żeromskiego. Dzikie Róże. Najpopularniejszy spektakl - „Szalone nożyczki” w reżyserii Jerzego Bończaka Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

„Szalone nożyczki” pojawiły się w repertuarze kieleckiego teatru w październiku 2018 roku i od razu skradły serca widzów. Bilety na to przedstawienie trzeba było kupować z dużym wyprzedzeniem. Po ponad roku wciąż jest grane przy pełnej publiczności.

Wyrazem sympatii widzów było także przyznanie „Nożyczkom” głównej nagrody w 27. Plebiscycie Publiczności „O Dziką Różę”.

Michał Kotański, dyrektor Teatru imienia Stefana Żeromskiego zapowiedział, że w 2020 roku Jerzy Bończak przygotuje dla kielczan kolejną interesującą sztukę.

- Wiemy już, że wróci do nas z dość ciekawą komedią Jerzy Bończak, który będzie reżyserował „Samych porządnych ludzi” - mówi.

Ta propozycja także ucieszy miłośników kryminałów, ale czy uda się jej pokonać hitowe „Szalone nożyczki”? Tego dowiemy się dopiero pod koniec tego roku, ponieważ to przedstawienie z kolejnego sezonu artystycznego.

Natomiast wciąż trwa obecny sezon, a przed nami, do czerwca jeszcze kilka premier. 21 grudnia na afisz trafił „Wiśniowy sad”, a jak dodał Michał Kotański, już niedługo próby rozpocznie Remigiusz Brzyk, który na scenę przeniesie „Schwarzcharakterki”.

- To będzie tekst pisany dla nas, a jego premiera odbędzie się w lutym. Później pojawi się Michał Siegoczyński, którego spektakl „Najmrodzki, czyli dawno temu w Gliwicach” objeżdża w tej chwili wszystkie festiwale w Polsce. U nas będzie reżyserował „Wiosenną bujność traw”, a na koniec Dan Jemmett i przedpremierowy w Polsce tekst „Quest fantasy”, więc jeszcze sporo wydarzy się w tym sezonie - podkreślił.

Szef kieleckiej sceny dramatycznej jest natomiast bardzo oszczędny z planami na kolejny sezon artystyczny. Na razie mówi tylko o planach związanych z Jerzym Bończakiem. Repertuar będzie uzależniony od remontu siedziby teatru przy ulicy Sienkiewicza. Według planów, do czerwca teatr ma działać jeszcze w obecnym miejscu, a później ma się przenieść do budowanej właśnie tymczasowej siedziby, w Wojewódzkim Domu Kultury.

- Wolę zaplanować mniej i ewentualnie dorzucić jakieś produkcje, niż wycofywać się z założonego programu - wyjaśnił dyrektor Michał Kotański.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Teatr Żeromskiego Michał Kotański Szalone nożyczki
other news

Podobne wiadomości

„Szalone nożyczki” były bezkonkurencyjne. Plebiscyt został rozstrzygnięty

„Szalone nożyczki” były bezkonkurencyjne. Plebiscyt został rozstrzygnięty

„Szalone Nożyczki” - nowa premiera w Teatrze Żeromskiego

„Szalone Nożyczki” - nowa premiera w Teatrze Żeromskiego

„Szalone Nożyczki” na deskach kieleckiego teatru

„Szalone Nożyczki” na deskach kieleckiego teatru