Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Spacer i woda z dodatkiem lekarstwa po sylwestrowym szaleństwie

Szał sylwestrowej nocy już za nami. Pozostał ból głowy i kiepskie samopoczucie? W takiej sytuacji specjaliści radzą nawadniać organizm i nie zapominać o ruchu.

Autor: Dorota Klusek

01.01.2020 08:31

image   Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Marta Głowala - trener i doradca żywieniowy z Mariposa Personal Studio mówi, że o tym, jak się będziemy czuć po nocy sylwestrowej warto pomyśleć już podczas zabawy. Na takie rady jednak już dzisiaj za późno, co więc należy zrobić, by poczuć się lepiej. 

- Jeśli już wystąpił ten efekt potocznie zwany kacem, należy uzupełnić elektrolity w organizmie, czyli przede wszystkim trzeba pić dużo wody, najlepiej z dodatkiem soli himalajskiej. To nam uzupełni poziom sodu. Szczypta soli na butelkę wody wystarczy. Do tego trzeba też uzupełnić potas. Najlepiej w formie naturalnej, czyli pomidorów, czy soku pomidorowego. Do tego w ciągu dnia dobrze popijać rosół, ale bez makaronu - radzi ekspert.

Oczywiście nie można zapominać o ruchu. Nie trzeba się od razu udawać do siłowni, zresztą te w większości są dzisiaj zamknięte. Ale aktywność fizyczna jest wskazana.

- Chodzi o przyspieszenie metabolizmu, dzięki czemu szybciej usuniemy toksyny - tłumaczy Marta Głowala.

Pomocny w tym okaże się już nawet 30-40 minutowy spacer na świeżym powietrzu. Natomiast kolejny dzień warto zacząć z noworocznym postanowieniem, żeby w 2020 roku więcej się ruszać i zdrowo się odżywiać.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Sylwester RK Kielce noc sylwestrowa
other news

Podobne wiadomości

Kac - jak sobie z nim radzić

Kac - jak sobie z nim radzić