Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Kolejny spektakl kieleckiej sceny na małym ekranie

Kielecki spektakl „Widnokrąg”, oparty na powieści Wiesława Myśliwskiego, w adaptacji Radosława Paczochy i reżyserii Michała Kotańskiego zostanie pokazany w TVP Kultura.

Autor: Dorota Klusek

30.12.2019 13:13

image Kielce. Teatr im. Stefana Żeromskiego Fot. / Radio Kielce

„Widnokrąg” miał premierę 6 stycznia tego roku. Inscenizacja wpisała się w obchody jubileuszu 140-lecia istnienia Teatru imienia Stefana Żeromskiego w Kielcach. Na premierze był obecny sam Wiesław Myśliwski, który z uznaniem wypowiadał się o przedstawieniu. Miał tylko jedną uwagę.

- Ten spektakl mi się podobał, nawet fragmentami bardzo mi się podobał. Ale miałbym jedną uwagę do niego, że on jest zbyt lojalny wobec mojej książki. Wolałbym, żeby ją trochę pogruchotał, trochę pozmieniał, trochę powyprowadzał innych znaczeń z poszczególnych scen. Natomiast w sumie mi się podobał - przyznał Wiesław Myśliwski.

Jak wyjaśnia Michał Kotański, telewizyjna realizacja „Widnokręgu” odbędzie się pod koniec lutego 2020 roku.

- Przez dwa dni będziemy nagrywać poszczególne sceny, po czym w sobotę odbędzie się rejestracja na żywo z udziałem widzów. Jeśli tylko będziemy mieli na to czas, będę kontrolował, co się sprawdza w kamerze, a co nie i czy w związku z tym trzeba coś dodać, czy może coś ściągnąć, ale bazujemy na spektaklu, który jest już gotowy - mówi.

To już trzecie przedstawienie wyreżyserowane przez Michała Kotańskiego, dyrektora kieleckiej sceny dramatycznej, które trafi na mały ekran. W październiku na antenie Programu Pierwszego Telewizji Polskiej widzowie mogli zobaczyć „Hamleta” Williama Szekspira, stworzonego na potrzeby telewizji. Natomiast pod koniec 2016 roku telewizja zarejestrowała w kieleckim teatrze „Dzieje grzechu”, będące sceniczną adaptacją powieści Stefana Żeromskiego.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Teatr Żeromskiego Michał Kotański RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

„Kielecki” Hamlet już dziś w TVP1

„Kielecki” Hamlet już dziś w TVP1

„Hamlet” w reżyserii Michała Kotańskiego w Teatrze Telewizji [ZWIASTUN]

„Hamlet” w reżyserii Michała Kotańskiego w Teatrze Telewizji [ZWIASTUN]

„Hamlet” z udziałem gwiazd i w reżyserii dyrektora kieleckiego teatru

„Hamlet” z udziałem gwiazd i w reżyserii dyrektora kieleckiego teatru