Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

By psy w schronisku przetrwały zimę. Zbiórka karmy w skarżyskim starostwie

W Starostwie Powiatowym w Skarżysku-Kamiennej trwa zbiórka żywności dla zwierząt. Zebrane pożywienie trafi do placówki opiekującej się czworonogami w Szydłowcu.

Autor: Anna Głąb

29.12.2019 11:55

image 29.12.2019 Skarżysko. Zbiórka karmy w starostwie powiatowym Fot. Adam Ciok

Na terenie powiatu skarżyskiego jest kilka punktów, które opiekują się zwierzętami. W części ich utrzymanie pokrywane jest przez samorządy. Tymczasowa placówka dla zwierząt w Szydłowcu ma w statucie opiekę nad bezdomnymi czworonogami, które uciekły, zabłąkały się lub zostały porzucone i nie ma możliwości ustalenia ich właścicieli. Obecnie w punkcie znajdują się 22 psy, które czekają na nowe domy. Zwierzęta są pod stałą opieką weterynaryjną, są zaszczepione, odrobaczone i wysterylizowane. Potrzebują jednak pomocy, dlatego w skarżyskim starostwie ustawiono punkt zbiórki karmy.

Adam Ciok z zarządu powiatu informuje, że kosz na produkty znajduje się przy Wydziale Komunikacji. Tu, jak mówi, dziennie przychodzi nawet 100 osób i wydaje się to najlepsze miejsce do prowadzenia zbiórki. Zdarzyły się także nieprzyjemne incydenty. Jednego dnia przyszedł człowiek, który zabrał worek karmy.

Akcja w skarżyskim starostwie potrwa jeszcze przez tydzień.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Skarżysko-Kamienna Psy zbiórka RK Starachowice
other news

Podobne wiadomości

Potrzebna karma dla bezdomnych zwierząt

Potrzebna karma dla bezdomnych zwierząt

Panie z KGW Chwałowianki kochają psy i im pomagają

Panie z KGW Chwałowianki kochają psy i im pomagają