Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Świąteczno-noworoczne spotkanie PSL z udziałem Władysława Kosiniaka-Kamysza

Kilkuset działaczy i sympatyków Polskiego Stronnictwa Ludowego z województwa świętokrzyskiego wzięło udział w spotkaniu świąteczno-noworocznym w Kielcach. W wydarzeniu uczestniczył prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, prowadzący intensywną prekampanię przed przyszłorocznymi wyborami prezydenckimi.

Autor: Michał Kita

27.12.2019 12:07 / Aktualizacja 27.12.2019 19:50

image 27.12.2019 Kielce. Spotkanie świąteczno-noworoczne PSL. Na zdjęciu (od lewej): Agata Binkowska - dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Środowiska w kieleckim ratuszu, Władysław Kosiniak-Kamysz - prezes PSL, Krystian Jarubas, Ewelina Bień, europoseł Adam Jarubas i Leszek Wawrzyła – radny sejmiku Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Szef ludowców w rozmowie z dziennikarzami poruszył kwestię ochrony zdrowia. Jak stwierdził, jednym z elementów poprawy kondycji Polaków ma być wprowadzenie zerowego VAT-u na zdrową żywność.

- To inwestycja w profilaktykę, prewencję i zmianę naszego stylu życia, a mówię to jako lekarz. Nasz sposób odżywania się i styl życia w największym stopniu wpływa na nasze zdrowie - mówił.

Kolejnym pomysłem Kosiniaka-Kamysza na poprawę sytuacji w służbie zdrowia jest przeznaczenie na ten cel 6,8 proc. PKB z budżetu państwa, czy skrócenie okresu ścieżki specjalizacyjnej przyszłych lekarzy.

Szef ludowców zapytany, którego z dotychczas ogłoszonych kandydatów w wyborach prezydenckich obawia się najbardziej, podkreśla, że do wszystkich podchodzi z szacunkiem. Jak mówi, chętnie zmierzy się ze wszystkimi w debacie, a szczególnie z Małgorzatą Kidawą-Błońską, kandydatką PO.

- Nie udało mi się podyskutować z nią jako kandydatką na premiera, więc mam nadzieję, że teraz, gdy będzie kandydować w wyborach prezydenckich do takiej debaty dojdzie. Chciałbym, aby odbyło się to nie na tydzień czy dwa tygodnie przed wyborami, a zdecydowanie wcześniej. Już od stycznia, czy lutego między kandydatami powinna odbyć się seria debat na różne tematy - dodał.

Zdaniem Czesława Siekierskiego, świętokrzyskiego parlamentarzysty PSL, ochrona zdrowia będzie jednym z wiodących tematów kampanii prezydenckiej.

- Myślę, że tych ważnych tematów jest dużo więcej. To m.in. sprawy związane z wykluczeniem społecznym, czy wzrostem gospodarczym - stwierdził.

Adam Jarubas, eurodeputowany PSL i prezes ludowców w regionie stwierdził, że spotkanie świąteczno-noworoczne ugrupowania to okazja do dyskusji i rozmowy o roli stronnictwa na arenie ogólnopolskiej.

Galeria zdjęć Kielce. Spotkanie świąteczno-noworoczne PSL (27.12.2019) [Zdjęcia: 10]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Adam Jarubas Czesław Siekierski RK Kielce Władysław Kosiniak-Kamysz hotel Grand Best Western wybory parlamentarne 2019
other news

Podobne wiadomości

Siekierski: Kosiniak-Kamysz kandydatem ludowców na prezydenta RP

Siekierski: Kosiniak-Kamysz kandydatem ludowców na prezydenta RP

Kosiniak-Kamysz gotowy do walki o prezydenturę

Kosiniak-Kamysz gotowy do walki o prezydenturę

Władysław Kosiniak-Kamysz kandydatem ludowców na prezydenta RP

Władysław Kosiniak-Kamysz kandydatem ludowców na prezydenta RP

Kosiniak-Kamysz: to wielki mandat zaufania dla racjonalnego centrum

Kosiniak-Kamysz: to wielki mandat zaufania dla racjonalnego centrum