Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Paweł Otwinowski - pierwszy kielczanin na quadzie w Rajdzie Dakar

Kielczanin Paweł Otwinowski będzie pierwszym zawodnikiem z naszego regionu, który wystartuje w Rajdzie Dakar na quadzie. W rozpoczynającej się 5 stycznia, najtrudniejszej terenowej imprezie świata, weźmie udział osiemnastu Polaków. Po raz pierwszy w historii rywalizacja toczyć się będzie na Bliskim Wschodzie.

Autor: Rafał Szymczyk

23.12.2019 20:12

image Paweł Otwinowski Fot. / archiwum prywatne

Paweł Otwinowski, jeżdżący na co dzień w barwach KTM Novi Korona Kielce, od 10 lat bierze udział w zawodach rozgrywanych na całym świecie. W 2016 roku zdobył tytuł mistrza Europy w Rajdach Baja.

– Tych imprez przez ostatnie 10 lat było naprawdę dużo. Moja kariera ewaluowała. Starty w Polsce, Europie czy w rundach Pucharu Świata, dawały mi możliwość rozwoju – stwierdził kielczanin, który w Arabii Saudyjskiej pojedzie w barach Duust Diverse Rally Team.

Paweł Otwinowski ukończył w kwietniu 2018 roku Rajd Merzouga Rally w Maroku i wywalczył przepustkę do startu w Dakarze 2019.

– Kilka miesięcy później złamałem rękę i do Peru nie poleciałem. Z perspektywy czasu, ten niefortunny wypadek oceniam jednak pozytywnie. Dopiero ten rok uświadomił mi ogrom przygotowań i nie chodzi tylko o sprzęt i części. Równie ważne jest przygotowanie mentalne. Tydzień temu wróciłem z Dubaju. Trenowałem tam pod okiem Jacka Czachora i Marka Dąbrowskiego, którzy uświadomili mi jaką rolę na takich rajdach odrywa zimna głowa – powiedział Paweł Otwinowski, którego celem jest dojechanie do mety.   

42. Rajd Dakar wystartuje 5 stycznia 2020 roku w mieście Dżudda, a zakończy w miejscowości Quiddiyah, zlokalizowanej niedaleko Rijadu, stolicy Arabii Saudyjskiej. Zawodnicy będą mieli do przejechania ponad 7800 kilometrów, w tym 5000 km odcinków specjalnych. Na liście zgłoszeń znalazło się 351 pojazdów – 170 motocykli i quadów, 134 samochody i pojazdy UTV oraz 47 ciężarówek.

W Arabii Saudyjskiej wystartuje dwóch kielczan Paweł Otwinowski z Duust Diverse Rally Team na quadzie Yamaha Raptor 700 i Maciej Giemza z ORLEN Team na motocyklu Husqvarna FR450.

 

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Dakar RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

Maciej Giemza jednym z siedemnastu Polaków na Rajdzie Dakar

Maciej Giemza jednym z siedemnastu Polaków na Rajdzie Dakar

Maciej Giemza w Dubaju przygotowuje się do 42. Rajdu Dakar

Maciej Giemza w Dubaju przygotowuje się do 42. Rajdu Dakar

Maciej Giemza kończy sezon Rajdem Dakar

Maciej Giemza kończy sezon Rajdem Dakar

Rajd Dakar przenosi się do Azji

Rajd Dakar przenosi się do Azji