Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Rekordowe wydatki powiatu koneckiego

Powiat konecki ma budżet na przyszły rok. Wydatki w 2020 roku będą rekordowe i wyniosą 111 mln zł, z kolei zaplanowane przychody są o 3 mln zł niższe.

Autor: Magdalena Galas-Klusek

23.12.2019 13:52

image 23.12.2019. Końskie. Sesja budżetowa powiatu koneckiego Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Starosta Grzegorz Piec podkreśla, że tegoroczny budżet będzie pierwszym, który przekroczył 100 mln zł. Przewidziane są w nim m.in. ważne inwestycje drogowe.

- Planujemy remonty i budowę dróg powiatowych. W tym roku wesprzemy głównie gminę Stąporków, bo od wielu lat była zaniedbana pod względem dróg i trzeba, to teraz poprawić. Poza tym istotne jest dokończenie termomodernizacji Domu Pomocy Społecznej w Końskich - mówi starosta.

Budżet jest krytykowany przez opozycję, ponieważ nie uwzględniło w budżecie budowy internatu dla Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Baryczy i tym samym przepadło rządowe dofinansowanie.

Radny Bogdan Soboń z PSL twierdzi, że w budżecie brakuje znaczących inwestycji. Zbigniew Kowalczyk, przewodniczący Rady Powiatu dodaje, że starostwo bierze pod uwagę możliwość wzięcia kredytu w przyszłym roku, jeśli pojawią się możliwości korzystnych dofinansowań np. do dróg.

Za przyjęciem budżetu opowiedziało się 14 osób, 1 była przeciwna, a 5 osób wstrzymało się od głosu. 1 osoba była nieobecna na sesji.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Końskie powiat konecki RK Kielce Grzegorz Piec
other news

Podobne wiadomości

Rekordowy budżet i wiele inwestycji w gminie Końskie

Rekordowy budżet i wiele inwestycji w gminie Końskie