Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Władysław Pierściński zdradza tajemnicę długowieczności

Setne urodziny świętował dziś Władysław Pierściński, mieszkaniec gminy Ruda Maleniecka. Solenizant świętował jubileusz w domu w Młotkowicach z rodziną, przedstawicielami gminy, powiatu i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Autor: Magdalena Galas-Klusek

19.12.2019 16:42

image 19.12.2019 Młotkowice. Władysław Pierściński świętuje swoje setne urodziny Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Jadwiga Białkowska, najmłodsza córka jubilata podkreśla, że ojciec całe życie ciężko pracował. Córka uważa, że tajemnicą długowieczności taty jest jego spokojny temperament.

- Tata przez większość życia pracował w tartaku i w Gminnej Spółdzielni. Poza tym prowadził własne gospodarstwo rolne. Zawsze był spokojny i opanowany, nigdy nie reagował gwałtownie - mówi córka.

Leszek Kuca, wójt Rudy Malenieckiej podkreśla, że w tym roku aż trzy osoby w gminie świętowały setne urodziny. To połowa wszystkich stulatków z powiatu koneckiego.

- Myślę, że na długowieczność składa się wiele czynników, ale nie bez znaczenia jest piękna i czysta przyroda w naszej gminie - mówi wójt.

Jubilat ma sześcioro dzieci, ośmioro wnuków i ośmioro prawnuków.

19.12.2019 Młotkowice. Władysław Pierściński świętuje swoje setne urodziny. Na zdjęciu: Adrian Kieszek - ZUS, Grzegorz Piec - starosta konecki, Władysław Pierściński - jubilat, Leszek Kuca - wójt Rudy Malenieckiej, Jadwiga Białkowska -córka, Agnieszka Jaskulska - pracownik USC Ruda MalenieckaFot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Jubileusz Ruda Maleniecka RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

Kolejna ostrowczanka świętuje setne urodziny

Kolejna ostrowczanka świętuje setne urodziny

Setne urodziny skarżyskiej „petuchy”

Setne urodziny skarżyskiej „petuchy”