Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Wszystkie inwestycje poprawiają komfort jazdy i bezpieczeństwo

Nie tylko kierowcy regionu świętokrzyskiego, ale całej Polski, którzy poruszają się "siódemką" mają powody do zadowolenia. Oddanie obwodnicy Skarżyska znacznie usprawniło jazdę - mówi poseł Krzysztof Lipiec, lider świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości. Jak przyznał, sam przejechał nową trasą w jedną i drugą stronę i rzeczywiście to wielka ulga, kiedy nie stoi się w korkach i mija bokiem Skarżysko.

Autor: Marek Orkisz

19.12.2019 08:50

image Poseł Krzysztof Lipiec Fot. Karol Żak / Radio Kielce

Posłuchaj Rozmowy Dnia:

Jak przypomniał parlamentarzysta, od 2016 roku do naszego województwa w ramach różnych rządowych i unijnych programów na rozwój infrastruktury drogowej trafiło 3 mld zł. Dzięki tym funduszom nie tylko udało się wybudować odcinek siódemki i nowe trasy wojewódzkie, ale setki kilometrów dróg lokalnych.

W najnowszej rządowej inicjatywie Funduszu Dróg Samorządowych wszystkie zgłaszane przez  gminy projekty uzyskały akceptacje i dofinansowanie do 80 proc. kosztów. To powoduje, że budowane i remontowane są tak potrzebne mieszkańcom trasy lokalne. W rządowych projektach uwzględniono także budowę obwodnicy Starachowic, co znacznie ułatwi dojazd do Specjalnej Strefy Ekonomicznej.  

Jak zauważył Krzysztof Lipiec trwa budowa obwodnicy Morawicy, a wkrótce rozpoczną się prace przy budowie poszczególnych odcinków trasy S74. Część fragmentów ma już wydane decyzje środowiskowe, które są niezbędne do rozpoczęcia inwestycji. Poseł liczy, że w programie rządowym 100 obwodnic znajdzie się także droga wokół Opatowa, która odciążyłaby ruch pojazdów w mieście.     

Wszystkie te inwestycje nie tylko poprawiają komfort kierowców, ale także bezpieczeństwo. Gość Radia Kielce przypomniał, że kolejnymi elementami programu zapowiadanego przez premiera  Mateusza Morawieckiego dotyczącego bezpieczeństwa na drogach będzie zmiana przepisów, które wprowadzać będą pierwszeństwo pieszych zbliżających się do przejścia, czy ograniczenie prędkości do 50 km/h w terenie zabudowanym także nocą.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Krzysztof Lipiec Opatów Morawica PiS droga krajowa nr 74 (S74) droga krajowa nr 7 (S7) Mateusz Morawiecki RK Kielce SSE Starachowice Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
other news

Podobne wiadomości

Otwarcie ostatniego odcinka S7 w regionie to historyczne wydarzenie

Otwarcie ostatniego odcinka S7 w regionie to historyczne wydarzenie

Ekspresowo przez Świętokrzyskie. Otwarto trasę S7 koło Skarżyska

Ekspresowo przez Świętokrzyskie. Otwarto trasę S7 koło Skarżyska

Budowa obwodnicy Opatowa lada chwila?

Budowa obwodnicy Opatowa lada chwila?

Budowa obwodnicy Morawicy zgodnie z planem. Jest już konstrukcja wielkiej kładki

Budowa obwodnicy Morawicy zgodnie z planem. Jest już konstrukcja wielkiej kładki