Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Gwiazdy polskiej piosenki w świątecznym nastroju

„Gwiazdo świeć, kolędo leć” - to tytuł koncertu kolęd i pastorałek, który odbędzie się w piątek, 20 grudnia, na dużej scenie Kieleckiego Centrum Kultury. Wystąpią znakomici artyści. Zaśpiewają: Alicja Majewska, Olga Bończyk i Łukasz Zagrobelny.

Autor: Dorota Klusek

18.12.2019 13:20

image   Fot. Patryk Cudzik / Radio Kielce

To kolejny świąteczny koncert z cyklu organizowanego w Kielcach od 15 lat przez Jerzego Baranowskiego. Co roku utrzymany jest w innym stylu muzycznym. Jak zapewnia Jerzy Baranowski, w tym roku będzie nastrojowo.

- Niezwykle wzruszający koncert kolęd i pastorałek, napisany i zaaranżowany przez wybitnego kompozytora, pianistę i aranżera Włodzimierza Korcza. Pośród kilku znanych kolęd, usłyszymy przepiękne, nastrojowe i brawurowo wykonane pastorałki do najpiękniejszych polskich autorów: Ernesta Brylla, Wojciecha Młynarskiego, Magdy Czapińskiej czy księdza Twardowskiego. Artyści podczas koncertu tworzą niezwykły nastrój, który długo pozostaje w pamięci widzów - mówi.

Na scenie pojawią się czołowi polscy artyści. Zaśpiewają: Alicja Majewska, Olga Bończyk, Łukasz Zagrobelny. Towarzyszyć im będzie Włodzimierz Korcz oraz Warsaw Opera Quartet. Koncert rozpocznie się w piątek, o godzinie 19.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

RK Kielce