Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Nowoczesny ultrasonograf dla ostrowieckiego hospicjum

Dom Ulgi w Cierpieniu Jana Pawła II w Ostrowcu Św. otrzymał nowoczesny aparat USG. Sprzęt ma służyć nie tylko pensjonariuszom placówki, ale także innym pacjentom. Aparat został zakupiony z 1 proc. podatku i będzie wykorzystywany od nowego roku.

Autor: Emilia Sitarska

17.12.2019 13:51

image 17.12.2019. Ostrowiec Św. Nowe USG w hospicjum Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Dzięki temu regularnie będą prowadzone badania profilaktyczne w celu wykrycia nowotworów jamy brzusznej u dzieci. Dom Ulgi w Cierpieniu im. Jana Pawła II w Ostrowcu Św., zarządzany przez Akcję Katolicką, zakupił nowoczesny aparat USG z odpowiednimi przystawkami.

Jak informuje ksiądz Paweł Anioł, dyrektor hospicjum, aparat ma polskie oprogramowanie, wyposażony jest w łącza internetowe oraz drukarkę.

Ks. Paweł Anioł powiedział, że jako pierwsze zostaną przebadane dzieci, które korzystają ze wsparcia hospicjum, następnie aparat pojawi się w gminach, czy instytucjach powiatów ostrowieckiego i opatowskiego, a nawet kieleckiego. Ks. Paweł Anioł chciałby, aby badania udało się przeprowadzać bezpłatnie.

Ultrasonograf od stycznia będzie także wykorzystywany przez fizjoterapeutów, ponieważ w hospicjum działa również rehabilitacja.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

USG RK Ostrowiec Św. Dom Ulgi w Cierpieniu ksiądz Paweł Anioł
other news

Podobne wiadomości

Jeden procent daje efekty. Hospicjum kupi USG

Jeden procent daje efekty. Hospicjum kupi USG