Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Kolejna zmiana kadrowa Bogdana Wenty bez przeprowadzenia konkursu?

Mirosław Banach, były wicestarosta tarnowski a obecnie przewodniczący Platformy Obywatelskiej w powiecie tarnowskim obejmie we wtorek funkcję prezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami w Kielcach - dowiedziało się nieoficjalnie Radio Kielce. Rano ma zostać przedstawiony załodze.

Autor: Robert Szumielewicz

16.12.2019 18:34

image Mirosław Banach Fot. / bip.malopolska.pl

Zastąpi odwołanego w ubiegłą środę Henryka Ławniczka, który funkcję prezesa PGO pełnił od 2001 roku. Zastanawiający jest sposób odwołania byłego prezesa przez radę nadzorczą. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że Henryk Ławniczek jest na zwolnieniu lekarskim i przebywa w szpitalu.

Zaniepokojony całą sytuacją jest przewodniczący rady miasta Kamil Suchański, który zaznacza, że prezydent Bogdan Wenta nie przeprowadza konkursów na kluczowe stanowiska w spółkach miejskich czy ratuszu, jak zapowiadał podczas kampanii wyborczej. Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami to najnowocześniejszy tego typu zakład w Polsce i jeden z najnowocześniejszych w Europie.

- Powinno to wyglądać w ten sposób, że wybieramy w transparentnym konkursie najlepszego fachowca, który przedstawi najlepszą wizję rozwoju przedsiębiorstwa i gwarancję jej realizacji oraz ograniczenia kosztów utylizacji śmieci - zaznaczył przewodniczący.

Radny Piotr Kisiel powiedział, że nie zna Mirosława Banacha i nie wie, czy jest związany z branżą, w której obejmie posadę.

- Na razie wiemy tylko tyle, że nowy prezes jest w ścisłym kierownictwie Platformy Obywatelskiej w powiecie tarnowskim. Co do reszty ciężko prognozować - stwierdził Piotr Kisiel.

Radna Agata Wojda również nie zna dokonań zawodowych i trudno jej oceniać osobę nowego prezesa.

- Pan prezydent i rada nadzorcza mają prawo do decyzji kadrowych. Jako klub radnych Koalicji Obywatelskiej będziemy się uważnie przyglądać działalności nowego prezesa. Tym bardziej, że przed spółką stoi dużo wyzwań - dodała.

W opinii radnego Marcina Stępniewskiego, polityka kadrowa Bogdana Wenty pokazuje i będzie pokazywać, że zmierza w kierunku koalicji z Platformą Obywatelską.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Bogdan Wenta RK Kielce Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami Mirosław Banach
other news

Podobne wiadomości

Wenta nie chce Danuty Papaj w swoim otoczeniu

Wenta nie chce Danuty Papaj w swoim otoczeniu

Ginekolog bronił Wenty, teraz może być jego prawą ręką

Ginekolog bronił Wenty, teraz może być jego prawą ręką

Piotr Wawrzyk: co stoi na przeszkodzie, aby prezydent Wenta obniżył swoje wynagrodzenie?

Piotr Wawrzyk: co stoi na przeszkodzie, aby prezydent Wenta obniżył swoje wynagrodzenie?

Czarny piątek Wenty

Czarny piątek Wenty