Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Prozdrowotna olimpiada w Sandomierzu

Wiedzę dotyczącą zdrowego żywienia, udzielania pierwszej pomocy i profilaktyki uzależnień sprawdzała młodzież podczas olimpiady, która odbyła się w siedzibie PCK w Sandomierzu. Wzięli w niej udział uczniowie szkół średnich z rejonu sandomierskiego i opatowskiego.

Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik

12.12.2019 18:25

image 12.12.2019 Sandomierz. Laureaci i organizatorzy olimpiady dotyczącej promocji zdrowego stylu życia Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Jak powiedziała Urszula Grydzia z oddziału rejonowego PCK w Sandomierzu, warto dbać o edukację prozdrowotną młodych ludzi, ponieważ współczesny świat niesie wiele zagrożeń. 

- Teraz jest taki czas, że trzeba zastanowić się nad swoim zdrowiem, co jemy, czy uprawiamy sport. W tym roku otyłość została uznana za chorobę cywilizacyjną. Zależy nam na tym, aby promować wiedzę o zdrowiu jak najszerzej - dodała.

Klaudia Rzepka z Zespołu Szkół w Ożarowie powiedziała, że przygotowując się do olimpiady przede wszystkim uczyła się o roli witamin, wody, ale też o otyłości i jej konsekwencjach.

- To są zagadnienia, z którymi na co dzień mamy do czynienia i które są ważne - stwierdziła uczennica.

Konrad Sajdera z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sandomierzu uważa, że dostosowanie się do zasad zdrowego stylu życia nie jest trudne, trzeba tylko odpowiednio się do tego przygotować. Dodał, że samo jedzenie owoców i warzyw nie wystarczy, aby zachować zdrowy organizm. Potrzebne jest również ograniczenie słodyczy oraz aktywność fizyczna.

Nagrody dla laureatów olimpiady ufundowało Starostwo Powiatowe w Sandomierzu. Najlepsi, czyli Bartłomiej Żak i Konrad Sajdera wezmą udział w etapie okręgowym, który odbędzie się w kwietniu przyszłego roku. Miesiąc później będzie etap centralny. Główną nagrodą jest indeks na wybrany kierunek Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Sandomierz PCK RK Sandomierz zdrowa żywność
other news

Podobne wiadomości

W trosce o zdrowie sandomierzan powstały kolejne miejsca do uprawiania sportu

W trosce o zdrowie sandomierzan powstały kolejne miejsca do uprawiania sportu

Czy zmiana czasu wpływa na nasze zdrowie?

Czy zmiana czasu wpływa na nasze zdrowie?

Uczniowie pomagali innym, dbając o swoje zdrowie

Uczniowie pomagali innym, dbając o swoje zdrowie