Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Czy radni będą współpracować z Bożeną Szczypiór?

Prezydent Bogdan Wenta od piątku będzie miał nowego zastępcę. W czwartek zdecydował o powołaniu Bożeny Szczypiór, dotychczasowej dyrektor Wydziału Administracyjnego w kieleckim ratuszu. Zastąpi ona na stanowisku Danutę Papaj, która podała się do dymisji.

Autor: Mateusz Kaczmarczyk

12.12.2019 16:59

image   Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Przewodniczący rady miasta Kamil Suchański nie chce oceniać wyboru prezydenta, zaznaczając, że Wenta współpracuje tylko z osobami, z którymi chce współpracować. Przyznaje, że słabo zna Bożenę Szczypiór.

- Nie znam pani Szczypiór zbyt dobrze, ale prezydent dokonuje swoich wyborów, więc pozostaje liczyć na to, że dokonał dobrego – stwierdza radny.

Radny Piotr Kisiel z Prawa i Sprawiedliwości zwraca uwagę na to, że Bożena Szczypiór, to osoba związana przez wiele lat z Platformą Obywatelską, a jej wybór jest dowodem na zacieśnianie się więzi pomiędzy prezydentem Wentą, a tym ugrupowaniem. Jednocześnie zaznacza, że jako do urzędniczki w kieleckim ratuszu nie ma do niej zastrzeżeń i liczy na to, że będzie dobrze pełniła swoją nową rolę.

- Nie mam zastrzeżeń co do pracy pani Bożeny, jako urzędniczki kieleckiego magistratu. Natomiast jeśli chodzi o nową rolę zastępcy prezydenta, to według mnie trzeba poczekać przynajmniej te zwyczajowe sto dni i wtedy będziemy mogli poddać jej pracę odpowiedniej ocenie – mówi.

Anna Kibortt, przewodnicząca klubu radnych Wspólne Kielce nie jest zaskoczona wyborem. Uważa, że nowa wiceprezydent jest zarówno dobrym urzędnikiem, jak i osobą o wysokiej kulturze osobistej. Radną cieszy decyzja o ponownym powołaniu kobiety na to ważne stanowisko. Powstrzymuje się przed oceną wyboru prezydenta. Liczy jednak na to, że okaże się dobrym zastępcą.

Agata Wojda, szefowa klubu Koalicji Obywatelskiej jest zadowolona z wyboru. Jak mówi, pomimo krótkiego stażu na poprzednim stanowisku dobrze współpracowało jej się z Bożeną Szczypiór. Dodaje, że jej wybór rokuje na uspokojenie nastrojów w kieleckiej polityce samorządowej, a jej obecność zapowiada mniej sensacji w ratuszu.

Bożena Szczypiór od czerwca była dyrektorem Wydziału Administracyjnego w kieleckim ratuszu. Wcześniej, w ostatnich wyborach samorządowych ubiegała się o stanowisko wójta gminy Strawczyn. To długoletnia działaczka Platformy Obywatelskiej.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Bogdan Wenta PiS Bożena Szczypiór Agata Wojda Kamil Suchański RK Kielce Danuta Papaj Piotr Kisiel Anna Kibortt
other news

Podobne wiadomości

Bożena Szczypiór nowym wiceprezydentem Kielc

Bożena Szczypiór nowym wiceprezydentem Kielc

Dymisja Danuty Papaj przyjęta

Dymisja Danuty Papaj przyjęta

Bożena Szczypiór za Danutę Papaj?

Bożena Szczypiór za Danutę Papaj?

Czy rezygnacja Danuty Papaj to cena za zgodę na podwyżki?

Czy rezygnacja Danuty Papaj to cena za zgodę na podwyżki?