Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Plastyczne inspiracje Hiszpanią

Ceramika, płaskorzeźby oraz biżuteria znalazły się na wystawie prac uczniów Zespołu Szkół Plastycznych w Kielcach. Maria Kowalczyk, dyrektor „Plastyka” podczas dzisiejszego wernisażu mówiła, że dzieła powstały podczas wyjazdów młodzieży do szkoły artystycznej w Sewilli.

Autor: Daniel Lenart

12.12.2019 15:36

image Kielce. 12.12.2019. Wernisaż prac powstałych we współpracy z hiszpańskimi artystami w kieleckim Plastyku Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Młodzież przy ich wykonaniu stosowała techniki podpatrzone w Andaluzji.

Konrad Sumera przygotował przedmiot, który mógłby być ozdobą każdego salonu.

- Szkatułka zdobiona przy pomocy intarsji, czyli kawałków drewna. Stworzyliśmy dość ciekawy motyw gwiazdy, ale nie było to łatwe, mieliśmy sporo problemów, by ta gwiazda się nie rozleciała - opowiadał Konrad.

Intarsję do zdobienia wykorzystał też Tadeusz Wdowiak. Z kolei Maja Puchała na wystawę dostarczyła ceramiczne naczynia i zdobione płytki, a Wiktoria Widulińska płaskorzeźbę z motywem orła. Jak mówi, powstał w drewnie cedrowym, wykorzystywanym w Hiszpanii. Wiktoria bardzo pozytywnie oceniła wyjazdy do Hiszpanii. Dużo się tam nauczyła, ale podobało jej się też podejście artystów z Andaluzji do sztuki.

- Oni traktują rzeźbę jak zabawę. Wchodząc do pracowni widać w nich radość. Nieważne ile mają pracy danego dnia, oni się cieszą, że tam są i mogą to robić - opowiada uczennica kieleckiego „Plastyka”.

Maria Kowalczyk, dyrektor szkoły poinformowała, że część technik podpatrzonych w Hiszpanii jest już wprowadzana do programu nauczania kieleckiego Plastyka, a placówka planuje dalszą współpracę ze szkołami artystycznymi z Hiszpanii.

Galeria zdjęć Kielce. Wernisaż prac powstałych we współpracy z hiszpańskimi artystami w kieleckim Plastyku (12.11.2019) [Zdjęcia: 26]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Plastyk Wystawa RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

Wernisaż wystawy Aleksandra Yasina „Nastrój w kolorze”

Wernisaż wystawy Aleksandra Yasina „Nastrój w kolorze”

„Dziewczyny na warsztat”. Dziś wernisaż nowej wystawy w Instytucie Dizajnu

„Dziewczyny na warsztat”. Dziś wernisaż nowej wystawy w Instytucie Dizajnu

Trzy wystawy w Biurze Wystaw Artystycznych. Dziś wernisaż

Trzy wystawy w Biurze Wystaw Artystycznych. Dziś wernisaż