Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Dymisja Danuty Papaj przyjęta

Prezydent Kielc Bogdan Wenta przyjął rezygnację Danuty Papaj ze stanowiska zastępcy - poinformował o tym Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta. Miejscy urzędnicy przygotowują rozporządzenie w tej sprawie. Nieoficjalnie wiadomo, że już rozpoczęły się rozmowy z ewentualnymi kandydatami na zastępcę prezydenta.

Autor: Mateusz Kaczmarczyk

12.12.2019 10:13

image Na zdjęciu: Bogdan Wenta - prezydent Kielc i Danuta Papaj - była zastępca prezydenta Kielc Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Danuta Papaj ogłosiła swoją dymisję w oświadczeniu przysłanym wczoraj do mediów. W piśmie uzasadniała swoją decyzję „nagonką” na jej osobę. W rzeczywistości, chodzi jednak o nawarstwiające się wokół niej nieścisłości prawne. W ciągu kilku ostatnich tygodni okazało się, że mogła złożyć niewłaściwe oświadczenie majątkowe, niewykluczone również, że złożyła dokument po wymaganym prawem terminie. Ta sprawa jest badana przez CBA. Dodatkowo TVP3 Kielce dotarło do informacji, że Danuta Papaj nie miała wymaganego przepisami wyższego wykształcenia w chwili, gdy objęła stanowisko przewodniczącej Rady Nadzorczej Wodociągów Kieleckich.

Według TVP3 Kielce, jednym z kandydatów do objęcia stanowiska zastępcy prezydenta jest wieloletnia działaczka PO, Bożena Szczypiór. Od czerwca tego roku jest dyrektorem Wydziału Administracyjnego w kieleckim ratuszu.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Bogdan Wenta Bożena Szczypiór TVP3 Kielce Urząd Miasta Kielce RK Kielce Danuta Papaj Tomasz Porębski
other news

Podobne wiadomości

Bożena Szczypiór za Danutę Papaj?

Bożena Szczypiór za Danutę Papaj?

Czy rezygnacja Danuty Papaj to cena za zgodę na podwyżki?

Czy rezygnacja Danuty Papaj to cena za zgodę na podwyżki?

Danuta Papaj znów rezygnuje

Danuta Papaj znów rezygnuje

Danuta Papaj nie spieszy się z oddaniem pieniędzy

Danuta Papaj nie spieszy się z oddaniem pieniędzy